bcb wrzesień 2020

Tak będzie wyglądać biurowiec LC Corp w Katowicach

Biurowiec przy ul. Roździeńskiego 10 w Katowicach
Pierwszy etap zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2014 roku
LC Corp S.A. rozpoczyna swój pierwszy projekt biurowy w Katowicach.

Inwestycja powstaje w biznesowym centrum Katowic, przy ulicy Roździeńskiego 10. Projekt zakłada budowę dwóch 8-kondygnacyjnych budynków, połączonych pasażem handlowo-usługowym. Pierwszy etap ma zostać oddany do użytku w IV kwartale 2014 roku.

Użytkownicy kompleksu będą mogli korzystać z obszernego parkingu, znajdującego się w części parterowej i podziemnej obiektu, mieszczącego 250 miejsc postojowych. Łącznie biurowiec oferować będzie 27 000 mkw. powierzchni. Podczas budowy mają zostać wykorzystane nowoczesne rozwiązania architektoniczne i technologiczne.

Nasz obiekt jest obecnie jedną z największych inwestycji realizowanych na Śląsku. Prestiżowa lokalizacja oraz nowoczesny projekt architektoniczny biurowca to odpowiedź na wysokie aspiracje dynamicznie rozwijającego się środowiska biznesowego aglomeracji śląskiej – komentuje Tomasz Wróbel Członek Zarządu LC Corp.

Inwestycja przebiegnie w dwóch etapach. Pierwsza faza obejmować będzie budynek A (12 710 mkw.) wraz z wydzieloną częścią usługowo-handlową o powierzchni 1030 mkw. i podziemnym garażem. W pasażu znaleźć się mają m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe.

Inwestycja powstaje dla firm i instytucji, które postrzegają siedzibę jako integralną część swojego wizerunku. Nowoczesna forma i odpowiednia ekspozycja budynku będą dużym atutem przyszłych najemców – mówi Małgorzata Danek, która odpowiada za komercjalizację inwestycji.

Obiekt znajduje się bezpośrednio przy Drogowej Trasie Średnicowej. Generalnym wykonawca inwestycji jest Budimex. Projekt powstał w pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates.


0.0
Tagi: LC Corp
Napisz pierwszy komentarz