Real Estate Management Congress

Dwa kolejne zezwolenia w krakowskiej SSE

Anachron Technology i Pharma-Cosmetic otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego udzielił kolejnych dwóch zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Są to już 129 i 130 zezwolenie przyznane przez KPT od początku działalności spółki.

Anachron Technology jest holenderską firmą z branży IT, która działa na rynku elektronicznego fakturowania. Spółka tworzy aplikacje „Software-as-a-Service” dla firm na całym świecie. Anachron Technology, w ramach inwestycji w krakowskiej SSE, planuje świadczyć usługi elektronicznego przechowywania i prezentacji danych, a także usługi płatnicze dla firm i konsumentów na całym świecie. Spółka ma ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 500 000 zł, a także stworzyć co najmniej 24 nowe miejsca pracy.

Drugą firmą, która zdobyła pozwolenie, jest Pharma-Cosmetic, należąca do grupy kapitałowej Fagron. Jest to światowy lider w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla farmacji. Grupa oferuje wysokojakościowe surowce, półprodukty i rozwiązania przeznaczone dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i weterynaryjnego. W ramach krakowskiej SSE firma planuje utworzyć centrum konfekcjonowania surowców farmaceutycznych przeznaczonych do sporządzania leków recepturowych i aptecznych w formach stałych i płynnych. Spółka zobowiązała się do poniesienia nakładów w wysokości 33 mln zł i utworzenia przynajmniej 80 nowych etatów. Jest to pierwsza firma, która inwestycję prowadzić będzie na terenie podstrefy Trzebinia.

To doskonale położony teren, znajdujący się w bezpośredniej bliskości zjazdu z autostrady A4. Ponadto, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013, Gmina Trzebinia otrzymała wsparcie na uzbrojenie terenu w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, energetyczną, a także drogi wewnętrzne. Warto zwrócić uwagę na te tereny - komentuje Krzysztof Krzysztofiak, wiceprezes zarządu KPT.

W bieżącym roku KPT udzielił już 17 zezwoleń, które przekładają się na nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 450 mln zł i 952 nowe miejsca pracy.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
d :
i fajnie
10 października 2013 13:22