bcb wrzesień 2020

EKO Eurocentrum osiągnęło najwyższy poziom

Eurocentrum Office Complex w Warszawie
Zawieszene wiechy na Eurocentrum Office Complex
Dzisiaj odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na realizowanym w Warszawie budynku Eurocentrum Office Complex.

17 października 2013 roku o godzinie 12.00 odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na Eurocentrum Office Complex, należącym do Grupy Capital Park. Inwestycja ma być największym ekologicznym biurowcem w Warszawie, oferując łączną powierzchnię 69 579 mkw. W pierwszym etapie, który ma zostać ukończony w czerwcu 2014 roku, powstanie 42 000 mkw.

Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli miasta i dzielnicy, inwestora oraz generalnego wykonawcy, firmy ERBUD, a także firm związanych z całym procesem inwestycyjnym. Gospodarzem uroczystości był Jan Motz, Prezes Zarządu Grupy Capital Park.

Zakończył się najważniejszy etap budowy, jakim jest realizacja konstrukcji budynku – powiedział Jan Motz. Zawieszenie tradycyjnej wiechy jest dla nas niezwykle ważnym momentem, gdyż potwierdza, że prace nad realizacją tak dużej inwestycji jaką jest Eurocentrum Office Complex przebiegają zgodnie z harmonogramem i pierwszy etap naszej inwestycji zostanie otwarty już czerwcu 2014 r.

Agentem odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu jest Cushman & Wakefield. Obecnie inwestycja wynajęta jest w 51 proc. Do obiektu wprowadzą się takie firmy jak Imtech Polska, Unilever, Tebodin, Qumak, CEPD Management oraz Randstad Polska. Pierwszym najemcą części handlowo-usługowej jest Fizjokoncept, przychodnia rehabilitacyjna, która ma zająć 183 mkw. na parterze.

Działalność firmy Imtech Polska skupia się wokół zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego budynków, co idealnie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju, jaką reprezentuje Eurocentrum. Oprócz kwestii związanych z ochroną środowiska naturalnego, najemcy zainteresowani powierzchnią w obiekcie doceniają też zmiany infrastrukturalne, jakie zachodzą w jego najbliższym otoczeniu. Jeszcze na kilka miesięcy przed ukończeniem projektu usprawniony został m.in. dojazd do budynku, poprzez oddanie do użytku trzech nowych lewoskrętów w al. Jerozolimskich. Z kolei dla rowerzystów zaplanowano 162 miejsca postojowe, 22 przebieralnie oraz prysznice – mówi Anna Kwiatkowska, Associate, dział powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

Kompleks powstaje w zgodzie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego LEED CS, co zostało potwierdzone precertyfikatem na poziomie Gold. Eurocentrum Office Complex zlokalizowany jest przy Al. Jerozolimskich, między Placem Zawiszy a dworcem Warszawa Zachodnia. W ramach projektu przewidzianych jest 67 005 mkw. powierzchni biurowej, 2181 mkw. powierzchni usługowo-restauracyjnej oraz 612 miejsc postojowych na trzykondygnacyjnych garażu podziemnych. Użytkownicy korzystać będą mogli również ze 158 miejsc na parkingu naziemnym, w tym 108 ogólnodostępnych. Kompleks będzie dysponował 15 kondygnacjami. Projekt powstał w pracowni PRC Architekci.


0.0
Napisz pierwszy komentarz