Kinnarps Polska Sp. z o.o.

EKO Rozpoczęła się budowa SkyRes Warszawska

Na początku drugiej połowy października rozpoczęła się budowa pierwszego wielkopowierzchniowego biurowca w Rzeszowie.

Biurowiec realizowany przez firmę Developres sp. z o.o. Będzie pierwszym, przeznaczonym na wynajem, wielkopowierzchniowym biurowcem klasy A w Rzeszowie. Budowa SkyRes Warszawska rozpoczęła się 17 października bieżącego roku. Obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec 2014 roku.

 

Podczas etapu projektowania biurowiec przechodził wiele zmian. Celem inwestora było stworzenie budynku maksymalnie przyjaznego użytkownikom. Łącznie SkyRes oferować będzie 20 000 mkw. powierzchni na trzynastu piętrach, które charakteryzować się będą między innymi optymalnym doświetleniem czy też nowoczesnym systemem wentylacji i klimatyzacji wraz z nawilżaniem. W obiekcie znajdą się również strefy wzmocnione np. pod serwerownie, podniesione podłogi, obniżone sufity, nowoczesne systemy: BMS, CCTV i przeciwpożarowe, a także udogodnienia dla rowerzystów - 105 miejsc parkingowych dla rowerów oraz specjalne szatnie i prysznice. Istotnym wyposażeniem biurowca będzie niezależny system podwójnego zasilania energetycznego. W budynku znajdzie się 7 szybkobieżnych wind, a także garaż podziemny z 211 miejscami postojowymi. Użytkownicy korzystać mogą również ze 127 miejsc postojowych dla samochodów i 195 miejsc dla rowerów na terenie przyległym do budynku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia 3D Architekci Sp. z o.o.

 

SkyRes Warszawska powstaje zgodnie z wymaganiami budownictwa zrównoważonego i w maju 2013 roku został zarejestrowany w systemach certyfikacji LEED i BREEAM.

 

Inwestor wraz z pracownią architektoniczną pracują również nad kolejną nowoczesną inwestycją biurową w Rzeszowie – SkyRes Lubelska.


0.0
Tagi: Developres
Napisz pierwszy komentarz
mantra