Kontor logoForbo Flooring Systems Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPodium Investment logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBusiness House logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Capital Park planuje pozyskać 210 mln zł z emisji akcji

Eurocentrum Office Complex w Warszawie
Eurocentrum Office Complex w Warszawie
Grupa Capital Park poinformowała o planach przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej i notowania akcji na GPW w Warszawie.

Capital Park planuje zaoferować do 20 955 314 akcji stanowiących 20,01 proc. kapitału akcyjnego spółki, dzięki czemu pozyska 210 mln zł w drodze oferty publicznej akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (bez uwzględnienia kosztów przeprowadzenia oferty). Wpływy z emisji mają zostać przeznaczone na finansowanie rozwoju realizowanych obecnie projektów i na nowe akwizycje.

 

Oferta ma zostać przeprowadzona w czwartym kwartale 2013 roku, zależnie od warunków rynkowych. Współprowadzącymi Księgę Popytu są Dom Inwestycyjny BRE Banku i Espirito Santo Investment Bank S.A. oddział w Polsce. Globalnym Koordynatorem i Podmiotem Oferującym jest również Dom Inwestycyjny BRE Banku.

 

Planowana emisja uzależniona jest od uzyskania wszystkich niezbędnych zezwoleń, w tym stosownych decyzji udzielonych przez Komisję Nadzoru Finansowego, decyzji w zakresie rejestracji akcji spółki w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. oraz dopuszczenia i wprowadzenia akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Capital Park działa od 2003 roku i od tego czasu przeprowadziła około 100 transakcji inwestycyjnych. Obecnie zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni brutto około 247 560 mkw., z czego 93 030 mkw. to nieruchomości biurowe. W perspektywie 3-5 lat, kluczowymi projektami w ramach portfela Grupy są trzy warszawskie inwestycje: Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów oraz Art Norblin.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra