Capital Park planuje pozyskać 210 mln zł z emisji akcji

Eurocentrum Office Complex w Warszawie
Eurocentrum Office Complex w Warszawie
Grupa Capital Park poinformowała o planach przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej i notowania akcji na GPW w Warszawie.

Capital Park planuje zaoferować do 20 955 314 akcji stanowiących 20,01 proc. kapitału akcyjnego spółki, dzięki czemu pozyska 210 mln zł w drodze oferty publicznej akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (bez uwzględnienia kosztów przeprowadzenia oferty). Wpływy z emisji mają zostać przeznaczone na finansowanie rozwoju realizowanych obecnie projektów i na nowe akwizycje.

 

Oferta ma zostać przeprowadzona w czwartym kwartale 2013 roku, zależnie od warunków rynkowych. Współprowadzącymi Księgę Popytu są Dom Inwestycyjny BRE Banku i Espirito Santo Investment Bank S.A. oddział w Polsce. Globalnym Koordynatorem i Podmiotem Oferującym jest również Dom Inwestycyjny BRE Banku.

 

Planowana emisja uzależniona jest od uzyskania wszystkich niezbędnych zezwoleń, w tym stosownych decyzji udzielonych przez Komisję Nadzoru Finansowego, decyzji w zakresie rejestracji akcji spółki w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. oraz dopuszczenia i wprowadzenia akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Capital Park działa od 2003 roku i od tego czasu przeprowadziła około 100 transakcji inwestycyjnych. Obecnie zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni brutto około 247 560 mkw., z czego 93 030 mkw. to nieruchomości biurowe. W perspektywie 3-5 lat, kluczowymi projektami w ramach portfela Grupy są trzy warszawskie inwestycje: Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów oraz Art Norblin.


0.0
Napisz pierwszy komentarz