EKO Kamień węgielny pod Kapelanka 42 w Krakowie

Podpisanie aktu erekcyjnego
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego
Pod pierwszym krakowskim projektem biurowym Skanska Property Poland został wmurowany kamień węgielny.

29 października 2013 roku miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod kompleks biurowy Kapelanka 42, który firma Skanska Property Poland realizuje u zbiegu ulic Kapelanka i Kobierzyńskiej w Krakowie. Projekt jest pierwszą inwestycją biurową firmy w tym mieście.

 

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz zarządu firmy Skanska. Akt erekcyjny podpisali Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Jan Okoński, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Przedsiębiorczości, Maciej Karwacki, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Kraków, Skanska S.A. i Bartosz Kalinowski, Dyrektor Regionu w Skanska Property Poland. Prócz aktu erekcyjnego w specjalnej tubie znalazły się również tytułowe strony gazet regionalnych z 29 października bieżącego roku.

 

Starannie przemyśleliśmy decyzję o wyborze Krakowa na lokalizację naszego kolejnego projektu biurowego – powiedział Bartosz Kalinowski, Dyrektor Regionu w Skanska Property Poland. To nie tylko piękne miasto o bogatej historii i wspaniałej architekturze, ale także jeden z najważniejszych ośrodków biznesowych w naszym kraju, który ma ogromny potencjał dalszego rozwoju. Atutem Krakowa są rzesze ambitnych i dobrze wykształconych pracowników. Do tego miasto jest doskonale skomunikowane z Polską i Europą. Dzięki temu prężnie rozwijają się tu firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, jak BPO czy SSC. Kraków jest obecnie uznawany za najważniejszy ośrodek tej branży nie tylko w naszym kraju, ale i całym regionie – dodał.

 

Kompleks składać się będzie z dwóch biurowców klasy A. Oba budynki będą oferować łącznie 30 000 mkw. Każdy z nich będzie miał 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. Użytkownicy obiektu korzystać będą mogli z prawie 400 miejsc postojowych w garażu podziemnym łączącym oba budynki oraz w części naziemnej. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group.

 

W pierwszym etapie inwestycji przeprowadzono budowę garażu podziemnego dla kompleksu. Obecnie prowadzone są prace konstrukcyjne części naziemnej. Pierwszy z budynków ma zostać ukończony w drugim kwartale 2014 roku. Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A., a za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.

 

Kapelanka 42 wywołuje duże zainteresowanie na krakowskim rynku. Prowadzimy obecnie rozmowy z kilkoma najemcami, którzy chcą mieć swoje biura w tym obiekcie. Do końca roku planujemy finalizację kilku umów najmu, dzięki którym poziom wynajmu kompleksu będzie wynosił około 60 proc. Najemcy doceniają to, że Skanska tworzy zielone budynki, które zapewniają komfortowe warunki pracy, dzięki czemu pracujący w nich ludzie mogą w pełni wykorzystywać swój potencjał – komentuje Bartosz Kalinowski.

 

Kapelanka 42 powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego LEED. Obiekt, jako pierwszy projekt biurowy w Krakowie, zdobył już precertyfikat LEED na poziomie Gold. Inwestycja ubiegać się będzie również o certyfikat EU GreenBuilding.


0.0
Napisz pierwszy komentarz