Assa Abloy

Przebudowa Lotniska Chopina w toku

Wizualizacja terminala T1 Lotniska Chopina w Warszawie
Wizualizacja terminala T1 Lotniska Chopina w Warszawie
Hochtief zakończył stan surowy zamknięty przebudowy i modernizacji terminala na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Konsorcjum Hochtief Polska i Hochtief Solutions poinformowało o zakończeniu stanu surowego zamkniętego przebudowy i modernizacji terminala pasażerskiego T1 Lotniska Chopina w Warszawie. Inwestycja została zlecona przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Planowane ukończenie prac wyznaczone jest na koniec 2014 roku.

 

W ramach wykonywanych prac leży przebudowa i modernizacja terminala T1 oraz jego zintegrowanie z terminalem T2. Prace te zostały poprzedzone kompleksową rozbiórką terminala T1. Konsorcjum ma również zbudować tunel o długości 60 metrów, który połączy terminal ze stacją kolejową SKM oraz dostarczyć system obsługi bagażu (BHS). W założeniu terminal ma stanowić zintegrowaną całość w zakresie architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym.

 

Od rozpoczęcia prac we wrześniu ubiegłego roku zakończyliśmy prace rozbiórkowe, roboty żelbetowe związane z modernizacją istniejącej konstrukcji, całkowicie nową konstrukcję stalową budynku, wraz z obudowaniem całości kubatury dachem i fasadą, co przed zimą miało znaczenie strategiczne - powiedział Adam Janus, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie. W dużym stopniu zaawansowane są również prace instalacyjne związane z poszczególnymi systemami lotniskowymi. Obecnie realizujemy wewnątrz obiektu prace wykończeniowe i kontynuujemy roboty branżowe przygotowując terminal do integracji – dodał.


0.0
Napisz pierwszy komentarz