bcb wrzesień 2020

Budowa strefy sportu w Adgar Park West nabiera tempa

Wewnętrzny pasaż w Adgar Park West
Wewnętrzny pasaż w Adgar Park West
Strefa sportu w warszawskim kompleksie została nazwana AdgarFit, zdobyła pierwszego najemcę oraz zawodową drużynę sportową.

Grupa Adgar ogłosiła oficjalną nazwę unikalnej strefy sportu, powstającej na parterze kompleksu biurowego Adgar Park WestAdgarFit. Co więcej, umowę podpisał pierwszy najemca, którym jest sklep dla entuzjastów biegania oraz triathlonistów Sport GURU. Ponadto, firma poinformowała o zawarciu umowy sponsorskiej z nowo utworzonym polskim zawodowym zespołem sportowym – AdgarFit Pro Team, w skład którego wchodzą triathloniści, kolarze i biegacze.

 

Pierwszy najemca zajmie 450 mkw. powierzchni na parterze w budynku A. W swojej ofercie będzie miał profesjonalne artykuły oraz odzież do uprawiania różnych dyscyplin sportu, głównie biegania, pływania i jazdy na rowerze. Sport GURU pozostanie w kompleksie co najmniej pięć lat.

 

Bardzo się cieszę, że już w tydzień po oficjalnym ogłoszeniu planów dotyczących stworzenia wyjątkowej strefy sportu w kompleksie biurowym Adgar Park West możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami. Do naszego zespołu tworzącego to wyjątkowe miejsce dołączyli pasjonaci ze Sport GURU. To nie jest zwykły sklep z artykułami sportowymi, ale miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i konsultacji z ekspertami, a także budowania społeczności ludzi, dla których sport to bardzo ważny element życia i którzy podchodzą do niego w sposób coraz bardziej profesjonalny. Nasza wizja strefy AdgarFit zakłada, że będzie to miejsce skupiające ludzi myślących w podobny sposób – skomentował Eyal Litwin, prezes Adgar w Polsce.

 

Strefa AdgarFit zajmie około 6000 mkw. powierzchni, nie licząc profesjonalnej ścieżki do biegania o długości 900 m wytyczonej wokół kompleksu. Docelowo ma być to pierwsze tego typu miejsce w Polsce, gromadzące pod jednym dachem sklepy z akcesoriami sportowymi i poradami specjalistów oraz wyjątkowe urządzenia, takie jak mini baseny Swim Jet Pools, stacje, w których można zamontować własny rower lub przetestować modele dostępne na rynku, nowoczesny klub fitness czy przyrządy do ćwiczeń zainstalowane na zewnątrz kompleksu. W ramach strefy znajdzie się również centrum medycyny sportowej, rehabilitacji i fizjoterapii.

 

Obiekt planowo zostanie otwarty w drugiej połowie 2014 roku. Podczas tworzenia koncepcji strefy sportu Grupie Adgar doradzała firma Colliers International, odpowiedzialna również za wynajem powierzchni.

 

Koncepcja stworzenia strefy dla entuzjastów sportu z ukierunkowaniem na bieganie i triathlon od początku nas zainteresowała. Zebranie po raz pierwszy w Polsce pod jednym dachem specjalistycznego sklepu, centrum treningowego, kliniki sportowej i fitness klubu to dobry kierunek. Ponadto AdgarFit ma być miejscem spotkań i konsultacji, centrum kompetencji i wymiany doświadczeń, zatem projekt wydaje się być jeszcze bardziej interesujący. Nie mamy wątpliwości, że Warszawa potrzebuje czegoś takiego i dlatego zdecydowaliśmy, że nasz sklep powinien być częścią tego przedsięwzięcia – powiedział Bartłomiej Larwiński, współwłaściciel marki Sport GURU.

 

Wspomniany wcześniej zawodowy zespół sportowy AdgarFit Pro Team składa się z siedmiu sportowców, specjalizujących się w bieganiu i jeździe na rowerze w ramach triathlonu: Maria Cześnik należąca do Kadry Narodowej Polskiego Związku Triathlonu, Olimpijka z Pekinu i Londynu, Mateusz Kaźmierczak również należący do Kadry Narodowej Polskiego Związku Triathlonu – oboje są kandydatami na reprezentantów Polski w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, Mikołaj Luft, Joanna Susmanek – zawodnicy specjalizujący się w triathlonie na dystansie średnim i długim oraz Maciej Bodnar, Hanna Matysiak, Katarzyna Czerwińska – triathloniści specjalizujący się w dystansie olimpijskim i sprincie. Trenerem i menedżerem zespołu jest Marcin Słoma.

 

Kompleks biurowy Adgar Park West, w ramach którego powstanie strefa AdgarFit, znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 181. Składa się z trzech połączonych ze sobą budynków, łącznie oferujących ponad 43 000 mkw. powierzchni najmu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz