Tork

Wrocławski kompleks z pozwoleniem na użytkowanie

Drugi etap Aquarius Business House otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

Znajdujący się w centrum Wrocławia kompleks biurowy klasy A może już witać najemców. Drugi etap Aquarius Business House otrzymał bowiem pozwolenie na użytkowanie.

Kompleks mieści się u zbiegu ulic Borowskiej i Swobodnej. W obiekcie mieszczą się m.in. siedziby takich firm jak Tieto Poland, PwC, BNY Mellon, AXIT, Randstad, Lux Med, BOŚ Bank, Expander Advisors, Credit Agricole i Farmacja Plus.

Aquarius Business House składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków. Łącznie oferują 25 000 mkw. powierzchni biurowej na wynajem. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Arcad z Kielc. Użytkownicy korzystać mogą z 410 miejsc parkingowych, z czego 323 znajduje się w parkingu kubaturowym, 37 w parkingu podziemnym a 50 na parkingu zewnętrznym. Pierwszy etap kompleksu został ukończony w listopadzie 2012 roku. Wykonawcą stanu surowego obiektu jest Eiffage Budownictwo Mitex S.A.

W ramach zespołu biurowego zaplanowano także dodatkowe funkcje, wśród których wymienić można przychodnię medyczną, lunch bar, restaurację, kawiarnię, salonik prasowy i fitness club. Przygotowano także specjalne stacje dla rowerów oraz szatnie i prysznice.

Deweloperem inwestycji jest Echo Investment. Kompleks został sprzedany na początku lipca bieżącego roku za 41.9 mln euro. Nowym właścicielem jest hiszpański inwestor Azora Europe.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra