Tork

EKO Grójecka Offices z pozwoleniem na budowę

Grójecka Offices w Warszawie
Projekt Grójecka Offices powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates
OKRE otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę biurowca Grójecka Offices w Warszawie.

Nowy biurowiec OKRE powstanie przy ul. Grójeckiej 206 w warszawskiej dzielnicy Ochota. Grójecka Offices oferować będzie 7400 mkw. powierzchni najmu brutto. Obiekt powstanie na działce będącej własnością spółki. Decyzja w sprawie daty rozpoczęcia budowy zostanie podjęta w pierwszej połowie 2014 roku. Budowa ma potrwać 18 miesięcy.

 

Za projekt architektoniczny Grójecka Offices odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates. W ramach budynku powstanie osiem kondygnacji naziemnych, a na parterze zlokalizowane będą lokale handlowe. Użytkownicy korzystać będą mogli ze 164 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Przewidziane są również 64 stojaki na rowery, a także szatnie i prysznice. Wszystkie miejsca pracy w biurowcu mają mieć zapewniony widok przez okno, w projekcie uwzględniono również wymagania dotyczące komfortu cieplnego i akustycznego. Instalacje grzewcze i chłodnicze w obiekcie (sufity grzewczo-chłodzące) maja pozwalać na indywidualną możliwość regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach oraz strefach przebywania ludzi. Wyposażenie sanitarne w biurowcu będzie charakteryzować się oszczędnym zużyciem wody.

 

 

Decydując się na inwestycję w biurowiec Grójecka Offices kontynuujemy naszą najlepszą dla środowiska biznesowego tradycję - powiedział Ronnie Richardson, prezes zarządu OKRE Development. W jej ramach oddaje się do dyspozycji kręgów biznesowych wyłącznie to, co jest dziś najbardziej poszukiwane na rynku. Mam na myśli biurowiec niezmiernie przyjazny dla człowieka i środowiska naturalnego, ale także najbardziej oszczędny z punktu widzenia najemcy. W naszych biurowcach nikt nie płaci za media liczone od powierzchni najmu, lecz wyłącznie za media faktycznie wykorzystane i bardzo precyzyjnie policzone przez nowoczesne liczniki. Daje to olbrzymie oszczędności każdemu najemcy i tego właśnie oczekuje współczesny rynek. Tego typu budownictwo stanowi najlepszą tradycję naszej firmy i cieszę się, że spotyka się ona w Polsce z dużym uznaniem – dodał.

 

Grójecka Offices otrzymał ocenę Excellent w ramach wstępnego certyfikatu BREEAM. Za proces certyfikacji budynku odpowiada firma Grontmij Polska. Elementy, które miały wpływ na punktację w ramach BREEAM, to między innymi wybór odpowiedniej działki (lokalizacja, poprzednio zagospodarowany teren, dostęp do komunikacji miejskiej i innych udogodnień), wysoka efektywność energetyczna budynku dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych, elementy zapewniające wysokiej jakości środowisko pracy, system wykorzystania wody deszczowej do spłukiwania toalet i nawadniania zieleni, wykonanie kilku niestandardowych analiz dodatkowych (np. modelowanie dynamiczne komfortu cieplnego), system ogrzewania na bazie gazu i inne – skomentował dr inż. Marcin Gawroński, Grontmij. Przede wszystkim została zapewniona wysoka jakość środowiska wewnętrznego. Jest to dostęp do światła dziennego i widok z okna, możliwość indywidualnej kontroli wszystkich systemów, wysoka jakość powietrza zapewniona przez wydajną wentylację i zastosowanie materiałów wykończeniowych o niskiej emisji lotnych związków organicznych, odpowiedni komfort cieplny i poziom hałasu – wyjaśnił przyszłe korzyści.

 

Inwestorem biurowca jest OKRE Grójecka sp. z o.o., natomiast za zarządzanie i najem odpowiedzialna będzie firma OKRE Development, która w swoim portfolio ma już inwestycję GreenWings Offices.


0.0
Napisz pierwszy komentarz