PGE Narodowy

EKO West House otrzymał ekologiczny certyfikat

Wnętrze biurowca West House
West House 1B we Wrocławiu
Wrocławski biurowiec należący do kompleksu West Forum otrzymał certyfikat LEED z oceną Gold.

Budynek West House wchodzi w skład Zachodniego Centrum Biznesu West Forum i należy do Archicomu. Jest to pierwsza inwestycja w dorobku firmy, która zdobyła certyfikat LEED.

 

Złoty LEED dla West Forum potwierdził proekologiczne wytyczne, którymi kierowaliśmy się projektując inwestycję. Idea zrównoważonego budownictwa jest koncepcją coraz szerzej wdrażaną w strategii Grupy Archicom. Nowoczesne rozwiązania pozwoliły zaoferować naszym najemcom bardzo ekonomiczną i ekologiczną przestrzeń - powiedział Rafał Jarodzki, prezes Archicomu.

 

W projekcie zastosowano wiele rozwiązań charakteryzujących budynki zrównoważone. Do budowy użyto materiałów budowlanych w jasnych kolorach, które odbijają światło i nie agregują ciepła. Wszystkie źródła energii w obiekcie są regulowane (zużycie wody, prądu, mikroklimat w budynku czy system chłodząco-grzewczy VRF). Aby w pełni wykorzystać energię słoneczną, naturalną wentylację i światło dzienne dostosowano optymalnie bryłę i orientację obiektu. Inwestycja wyróżnia się także lokalizacją, sprzyjającą łatwej komunikacji. Dla rowerzystów przygotowano parking oraz szatnie i prysznice. Standardem są systemy wykorzystujące deszczówkę do nawadniania terenów zielonych. Ponadto, do ich pielęgnacji nie są stosowane środki chemiczne. Wszystkie rozwiązania w biurowcu powodują, iż oferuje on niskie koszty jednostkowe.

 

Takich rozwiązań szukają teraz najemcy, dlatego nie zdziwiło nas, że już na pół roku przed wybudowaniem cała oferowana powierzchnia była wynajęta. Obecnie, w drugiej części obiektu na rok przed zakończeniem realizacji zainteresowanie obiektem jest ogromne – komentuje Tomasz Sujak, dyrektor handlowy Grupy Archicom.

 

Zobacz film z otwarcia biurowca West House 1B i przywitania najemców – firm Netia i Objectivity:


0.0
Napisz pierwszy komentarz