EKO Wiecha nad krakowskim Enterprise Park

Zawieszenie wiechy nad Enterprise Park C
Enterprise Park w Krakowie
Zakończono główne prace konstrukcyjne II etapu kompleksu Enterprise Park w Krakowie.

Nad Enterprise Park C zawisła wiecha, symbolizując ukończenie głównych prac konstrukcyjnych tego etapu inwestycji. Prace budowlane przebiegały bez zakłóceń i w ciągu 5 miesięcy od ich rozpoczęcia nowy budynek na terenie kompleksu jest gotowy do dalszych robót. Otwarcie obiektu planowane jest na sierpień 2014 roku.

 

Kompleks Enterprise Park realizowany jest przez Avestus Real Estate przy Alei Powstańców Wielkopolskich w dzielnicy Podgórze w Krakowie. Pierwszy etap, składający się z budynków A i B, oferujący ponad 15 000 mkw. powierzchni, został oddany do użytkowania w październiku 2012 roku. Powstający obecnie biurowiec C dysponować będzie ponad 14 000 mkw. powierzchni.

 

 

I etap Enterprise Park został bardzo dobrze przyjęty przez rynek, o czym świadczy jego szybkie wynajęcie w niemal 100 proc. Dodam, że znaczna część dostępnej powierzchni I etapu znalazła najemców jeszcze przed oddaniem budynków A i B do użytku. Cieszy nas sprawny przebieg realizacji II etapu Enterprise Park. Jestem przekonany, że budowa zostanie zakończona w założonym terminie i już latem przyszłego roku najemcy będą mogli wprowadzić się do nowych biur. Jeśli chodzi o powstający właśnie budynek C, to mogę zdradzić, że mamy już podpisane umowy najmu na 7 000 mkw biur, czyli połowę dostępnej w II etapie powierzchni - powiedział Maciej Gołębiewski, dyrektor ds. wynajmu i marketingu w Avestus Real Estate.

 

Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy w Avestus Real Estate, dodał: Sukces komercjalizacji Enterprise Park to przede wszystkim zasługa najwyższej jakości naszego projektu. Podczas realizacji tej inwestycji staraliśmy się maksymalnie czerpać z bogatych doświadczeń, jakie Avestus Real Estate zdobył przy projektach prowadzonych w Polsce i na innych rynkach europejskich. Uważnie wsłuchujemy się też w oczekiwania przyszłych najemców. Dzięki temu udało się w Enterprise Park stworzyć wyjątkowo efektywne i przyjazne środowisko pracy oferujące naszym najemcom znakomite warunki dla rozwoju ich biznesów.

 

W budynkach A i B typowe powierzchnie piętra oferują powierzchnie od 1706 do 2310 mkw. W najnowszym budynku będzie jeszcze przestronniej: powierzchnia typowego piętra wynosić będzie od 4066 do 4236 mkw.

 

Enterprise Park powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM. Pierwszy etap projektu uzyskał już certyfikat z oceną Very Good. Budynek C jest w trakcie certyfikacji i również ubiegać się będzie o ocenę Very Good. Aż 40 proc. obszaru kompleksu stanowią tereny naturalnej zieleni obsadzone różnorodną roślinnością. W obrębie inwestycji wytyczony został system ścieżek rowerowych, a także monitorowane stanowiska postojowe dla rowerów. Dla ich użytkowników natomiast przygotowano szatnie z prysznicami na parterach budynków.

 

II etap Enterprise Park jest realizowany w systemie deweloperskim z finansowaniem zapewnionym przez konsorcjum zawiązane przez Raiffeisen Bank i Alior Bank. Generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A.


0.0
Napisz pierwszy komentarz