Torus logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTER-BUD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCity Space logoKontor logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Największy projekt biurowy Skanska powstanie w Katowicach

Silesia Business Park w Katowicach
Silesia Business Park w Katowicach
Przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach powstanie kompleks czterech budynków biurowych o łącznej powierzchni 46 000 mkw. - Silesia Business Park.

Silesia Business Park będzie pierwszym projektem biurowym Skanska Property Poland w Katowicach i jednocześnie największym spośród zrealizowanych dotychczas przez firmę. Oferować będzie 46 000 mkw. w czterech budynkach.

 

Kompleks powstanie przy ul. Chorzowskiej. Budynki będą miały po 12 kondygnacji naziemnych. Użytkownicy korzystać będą mogli z 600 miejsc postojowych w ramach parkingu naziemnego i dwupoziomowego garażu podziemnego. Pierwszy z biurowców ma zostać oddany do użytkowania w czwartym kwartale 2014 roku.

 

Katowice to tętniący życiem ośrodek biznesowy z ogromnym potencjałem – mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland. Miasto przyciąga nowych inwestorów dzięki temu, że funkcjonuje tu wiele gałęzi przemysłu, a firmy mają dostęp do wykwalifikowanej kadry. Korzystne położenie między Krakowem i Wrocławiem, które są już dojrzałymi rynkami usług outsourcingowych, oraz doskonałe połączenia drogowe, kolejowe i lotnicze zapewniają łatwy dostęp z największych miast w Polsce i Europie. Jesteśmy przekonani o potencjale rynku katowickiego, szczególnie, że miasto przeznacza na inwestycje ponad 30 proc. swojego budżetu. Już od dłuższego czasu obserwujemy ten rynek szukając optymalnego momentu na realizację nowoczesnego projektu biurowego – wyjaśnia.

 

Kompleks oferować będzie powierzchnie zrealizowane zgodne z wymaganiami zrównoważonego rozwoju. Inwestycja ubiegać się będzie o certyfikat środowiskowy LEED z oceną Gold, a także o certyfikat EU GreenBuilding. Projekt Silesia Business Park powstał w pracowni Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A., a Skanska Property Poland odpowiada za komercjalizację.

 

Jesteśmy na etapie finalnych negocjacji z dużym najemcą zdecydowanym na wynajem powierzchni w pierwszym budynku kompleksu Silesia Business Park. Rozmawiamy również z kilkoma innymi firmami bardzo zainteresowanymi tym projektem. Jesteśmy przekonani, że to właściwy moment, aby przyspieszyć prace budowlane. Dzięki temu będziemy mogli oddać do użytku pierwszy budynek oferujący zieloną powierzchnię biurową klasy A w drugiej połowie przyszłego roku. Wtedy właśnie spodziewamy się największego popytu – zdradza Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra