Kinnarps nowy

Skanska planuje cztery kolejne projekty biurowe

Atrium 1 w Warszawie
Atrium 1 w Warszawie
2013 rok był najlepszych rokiem w historii Skanska Property Poland. Firma planuje zakup działek pod kolejne inwestycje biurowe.

Ostatnie 12 miesięcy było najlepszymi w historii Skanska Property Poland, która sprzedała cztery kompleksy biurowe o łącznej powierzchni najmu blisko 85 000 mkw. za prawie 300 mln euro (1,2 mld zł). W nadchodzącym roku deweloper planuje zakup działek pod cztery nowe projekty.

 

W 2013 roku firma sprzedała cztery kompleksy biurowe: Green Towers we Wrocławiu za 64 miliony euro; składający się z dwóch budynków kompleks NORDEA HOUSE i Green Corner w Warszawie za 94,6 miliona euro; Green Day we Wrocławiu za 43,4 miliona euro i w ostatnim czasie Atrium 1 w Warszawie za 94 miliony euro.

 

Skanska posiada również kilka projektów biurowych w trakcie budowy. W Krakowie powstaje Kapelanka 42, we Wrocławiu – Dominikański, a w Katowicach – Silesia Business Park. Deweloper przygotowuje się również do realizacji kompleksu biurowego przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie.

 

W planach Skanska ma zakup gruntów pod dalsze budynki. W 2014 roku planujemy zakup czterech nowych działek pod projekty biurowe, co najmniej jednej w Warszawie i trzech w miastach regionalnych. Zdajemy sobie sprawę, że tylko posiadając działki w najlepszych lokalizacjach odpowiednio wcześnie, będziemy w stanie dostarczyć najemcom powierzchnię biurową w oczekiwanym przez nich miejscu, czasie i standardzie – powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.

 

Firma odniosła sukcesy również na Węgrzech, w Czechach i Rumunii. Pierwszy węgierski biurowiec certyfikowany w LEED na poziomie Platinum – Green House w Budapeszcie – jest wynajęty już w 93 proc. W stolicy Czech firma pracuje nad dwoma inwestycjami biurowymi: Riverview oraz Corso Court. Również w Rumunii ruszył pierwszy projekt dewelopera – Green Court Bucharest.

 

Mam wielką satysfakcję z naszych wyników w 2013 roku. Potwierdzają one skuteczność naszego modelu działania, który opiera się na trzech filarach. Kupujemy grunty w korzystnych okresach w najlepszych lokalizacjach, projektujemy komfortowe, zdrowe i oszczędne miejsca pracy, a generalnym wykonawcą naszych biurowców jest Skanska S.A., dzięki czemu dostarczamy wysoką jakość w krótkich terminach. Tego dzisiaj poszukują najemcy, a następnie inwestorzy – stwierdził Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.


1.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz