Zagrożony budynek przy Placu Wacława

Rada Miasta Pragi zgłosiła sprzeciw wobec planów inwestycyjnych spółki Václavské náměstí 19 a.s.

Rada Miasta Pragi sprzeciwiła się planom zburzenia budynku zlokalizowanego przy słynnym stołecznym Placu Wacława. Jednak władze dzielnicy I skłaniają się do wydania zgody na rozbiórkę. Inwestor - firma Václavské náměstí 19 a.s., chce zrealizować w miejscu zabytkowej kamienicy nowoczesne centrum biurowo-handlowe.

Opinia rady miasta wynika z faktu, że budynek z 1880 r. nie stanowi żadnego zagrożenia dla użytkowników i otoczenia. Swoją decyzję radni argumentują także wpływem nowej inwestycji na degradację tkanki miejskiej o znaczącej historycznej wartości. Jak stwierdził Josef Nosek, przedstawiciel Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS), w centrum dostępna jest wystarczająca ilość powierzchni komercyjnej, w tym także pustostanów czekających na nowych najemców - czytamy na portalu ceskapozice.cz. Co więcej, zamierzenia inwestycyjne Václavské náměstí 19 a.s. nie są zgodne z przyjętym planem miejscowym.

Plany inwestycyjne wywołały ogromne oburzenie społeczności lokalnej. Ponad 9 tys. obywateli podpisało internetową petycję przeciwko zburzeniu kamienicy, które deweloper planuje na październik 2011 r.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz