Assa Abloy

Sportowa część Alchemii już zaprasza

Aquastacja w Alchemii w Gdańsku
Aquastacja
2 stycznia miało miejsce otwarcie centrum sportowo-rekreacyjnego w gdańskim kompleksie Alchemia.

Aquastacja, Fitstacja i Sportstacja składają się na centrum sportowo-rekreacyjne w wielofunkcyjnym kompleksie Alchemia. Od 2 stycznia jest ono otwarte dla użytkowników, oferując m.in. baseny z saunami, klub fitness oraz pełnowymiarową salę sportową.

 

Kiedy kilka lat temu przeprowadziliśmy badania wśród naszych najemców pytając ich, jakich dodatkowych usług oczekują oni w planowanych biurowcach, ponad 90 proc. z nich stwierdziła, że są to usługi związane z ochroną zdrowia i sportem. Postanowiliśmy więc dostarczyć taką ofertę na rynek. Obecne zainteresowanie Alchemią w pełni odzwierciedla zdefiniowane wtedy potrzeby i oczekiwania najemców - mówi Maciej Brożek z firmy Torus, będącej deweloperem gdańskiej Alchemii.


 

Gdański kompleks to jedyny ośrodek w Polsce oferujący, obok powierzchni biurowych, tak szeroki zestaw usług sportowo-rekreacyjnych. Sportowa część Alchemii zajmuje ponad 4600 mkw. powierzchni i korzystać z niej mogą nie tylko pracownicy firm wynajmujących powierzchnie biurowe, lecz również pracownicy okolicznych biurowców i pozostali mieszkańcy trójmiasta. Jednorazowo z obiektu korzystać może ponad 200 osób.

 

Strefa basenowa – Aquastacja, pomieści jednorazowo 50 osób. Do ich dyspozycji jest 25-metrowy, 6-cio torowy basen pływacki. Ponadto znajdują się tam 2 mniejsze baseny z gejzerami, masażami i przeciwprądami. Jeden z nich dedykowany będzie zajęciom z maluchami, drugi wykorzystywany będzie do zajęć aqua-aerobowych. Niebawem planujemy zorganizowanie w tej strefie pierwszej imprezy - nocnego maratonu Aquastacji – komentuje Agata Marzec, Prezes Zarządu firmy Aquastacja, która zarządza obiektem.

 

Ponadto w centrum znajduje się Fitstacja, czyli nowoczesny klub fitness o powierzchni ponad 1600 mkw., oferujący siłownię ze strefą cardio i trzy sale: do zajęć spinning, zajęć grupowych oraz treningu funkcjonalnego. Fitstacja udostępnia również saunę fińską, a także gabinet masażu i rehabilitacji.

 

Ostatnią częścią centrum jest Sportstacja, czyli multisportowa sala gimnastyczna, gdzie możliwa jest gra w siatkówkę, koszykówkę, futsal i badmingtona. Sala przygotowana jest również do zajęć judo.

 

 

Obecnie firma Torus finalizuje kolejne umowy najmu powierzchni biurowej, planując komercjalizację całej powierzchni kompleksu do końca stycznia 2014 roku. Niedawno rozpoczęto także budowę drugiego etapu inwestycji, który dostarczy blisko 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 2600 mkw. powierzchni usługowej, która znajdzie się na najniższych partiach nowych budynków. W ramach usług towarzyszących powstanie m.in. centrum medyczne oraz przedszkole.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz