Assa Abloy

EKO 50 mln euro na budowę Prime Corporate Center

Prime Corporate Center
Prime Corporate Center
Golub GetHouse uzyskał finansowanie bankowe na budowę Prime Corporate Center w Warszawie.

Deweloper warszawskiego biurowca Prime Corporate Center otrzymał kredyt od konsorcjum banków mBanku S.A. i mBanku Hipotecznego S.A. Finansowanie dla spółki Golub GetHouse wyniosło blisko 50 mln euro.

 

W przypadku finansowania Prime Corporate Center, oceniliśmy wysoko jakość i profesjonalne przygotowanie projektu, jego bardzo dobrą lokalizację w nowopowstającym centrum biznesowym stolicy, jak i wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie Funduszu Golub GetHouse oraz zrealizowane przez nich projekty w Polsce, m.in. Warsaw Financial Center. Wszystkie powyższe czynniki wpłynęły na pozytywną ocenę projektu – komentuje Barbara Gębal, project manager w Departmencie Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w mBank S.A.

 

Jesteśmy dumni z przyznania finansowania dla naszej inwestycji. Pozytywna decyzja kredytowa potwierdza, że jesteśmy wiarygodnym partnerem, oraz że Prime Corporate Center to znakomicie przygotowany projekt w perspektywicznej lokalizacji - dodaje Czarek Jarząbek, Współwłaściciel i Prezes Golub GetHouse.

 

Prime Corporate Center jest biurowcem klasy A powstającym przy ulicy Grzybowskiej 78. Budynek oferować będzie 20 148 mkw. powierzchni biurowej na 23 kondygnacjach naziemnych i 5 kondygnacjach podziemnych.

 

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców, jest bardzo dobrze przygotowany i ma kilka unikalnych cech wyróżniających go in plus wśród wieżowych projektów biurowych, tj. własność gruntu – co gwarantuje niższe oraz stabilne koszty eksploatacyjne, taras z widokiem na panoramę centrum Warszawy, wygodny podjazd dla taksówek, kurierów i gości bezpośrednio od ul. Grzybowskiej, brak kolumn na powierzchni najmu, co zapewnia pełną elastyczność w kreacji przestrzeni najemców, oraz pre-certyfikację w standardzie BREEAM na poziomie Very Good. Zapewnione finansowanie pozwala nam obecnie przejść do finałowego etapu rozmów z zainteresowanymi najemcami - komentuje Tomasz Buras, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych Savills, który odpowiada za komercjalizację budynku.

 

Projekt architektoniczny Prime Corporate Center powstał w pracowniach Epstein i Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago. Za komercjalizację inwestycji odpowiada agencja Savills.

 

Zgodnie z planem biurowiec zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2015 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz