Tork

EKO Złoty LEED dla warszawskiego projektu SwedeCenter

Business Garden Warszawa
Park biurowy Business Garden w Warszawie
Inwestycja biurowa Business Garden w Warszawie otrzymała certyfikat LEED na poziomie Gold.

Należący do SwedeCenter park biurowy Business Garden w Warszawie jest już czwartym projektem w dorobku dewelopera nagrodzonym w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy certyfikatem LEED Gold.

 

 

Przyznany certyfikat, obok precertyfikatów otrzymanych dla projektów w Poznaniu i we Wrocławiu, potwierdza, że realizowana przez naszą firmę koncepcja zielonych parków biznesowych Business Garden jest oparta na zasadach zrównoważonego budownictwa - skomentował Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter.

 

 

Warszawski Business Garden charakteryzuje się szeregiem pro-ekologicznych technologii i rozwiązań, które pozwalają na obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej i wody. W budynkach zastosowano m.in. energooszczędne oświetlenie, cichy system wentylacji i chłodzenia oparty o system belek chłodzących oraz system free-cooling. Dachy biurowców, w celu uniknięcia tzw. wysp ciepła, pokryte zostały zielenią, a woda deszczowa wykorzystywana jest do nawadniania terenów zielonych. Co więcej, do budowy projektu wykorzystano szereg materiałów lokalnych (co zmniejszyło emisję spalin w trakcie transportu), a także poddano recyclingowi 65 proc. odpadów budowlanych.

 

 

Dołożyliśmy wszelkich starań i wdrożyliśmy wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych, które nie tylko przyczyniają się do obniżenia kosztów utrzymania powierzchni biurowych, ale co ważniejsze podnoszą komfort pracy naszych najemców – powiedział David Pettersson, Development Director, koordynujący prace związane z certyfikacją.

 

 

Business Garden znajduje się przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie. Docelowo kompleks składać się będzie z siedmiu budynków o łącznej powierzchni 90 000 mkw. Projekt inwestycji powstał w pracowni JSK Architekci. Właścicielem i jednocześnie zarządcą Business Garden jest SwedeCenter, firma należąca do Grupy Inter IKEA.


0.0
Tagi: Vastint
Napisz pierwszy komentarz