bcb wrzesień 2020

EKO GreenWings Offices na ostatniej prostej

GreenWings Offices od wschodu
Szczegóły elewacji w GreenWings Offices
Rozpoczyna się finałowa faza budowy warszawskiego biurowca GreenWings Offices. Budynek ma zostać oddany do użytku w kwietniu br.

Zbliża się termin ukończenia budowy warszawskiej inwestycji biurowej należącej do OKRE Development. Ustalenia między inwestorem i generalnym wykonawcą zakładają, iż budynek będzie gotowy w terminie umożliwiającym wydanie do końca kwietnia 2014 roku decyzji administracyjnej o pozwoleniu na użytkowanie.

 

 

Odbiory techniczne MPWiK i SPEC mamy już za sobą. Piętra IV, V i VI są już dość dawno po wstępnych odbiorach budowlanych, natomiast piętra I, II i III miały swoje odbiory w dniach 10-12 lutego. Wszystkie roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem, zatem wchodzimy w fazę wykańczania biurowca i będzie on oddany inwestorowi zgodnie z umową ‒ komentuje inż. Leszek Dzido, kierownik projektu ze strony generalnego wykonawcy, którym jest firma CFE Polska.

 

 

Terminy odbioru budynku przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Państwową Straż Pożarną zostały wyznaczone na początek marca. Aktualnie trwają rozruchy, badania i testy systemów SSP, a także wszystkich instalacji niskoprądowych, w tym m.in. telewizji dozorowej CCTV zewnętrznej i wewnętrznej. W garażu nie tylko sprawdzane są systemy detekcji tlenku węgla i LPG, ale również trwa wykańczanie żywic i posadzek. W budynku działają już wszystkie windy, a detale elewacji gotowe będą za miesiąc.

 

 

 

Całość robót budowlanych planujemy zakończyć do połowy marca. Będziemy wówczas gotowi do realizacji robót aranżacyjnych dla najemców. Wpływają już do nas pierwsze zlecenia z tym związane. Ruszymy wtedy z układaniem wykładzin podłogowych, instalacją wewnętrznych ścian działowych dla poszczególnych biur, ich drzwi wewnętrznych itp. Kilka razy w tygodniu oprowadzamy po biurowcu delegacje różnych firm. Z mojego doświadczenia oceniam, że zainteresowanie GreenWings Offices jest duże, a wszystkie delegacje podkreślają nietuzinkową architekturę i elewację biurowca już z daleka przykuwającą uwagę ‒ mówi inż. Leszek Dzido.

 

 

W GreenWings Offices znajdą się nie tylko przestrzenie biurowe, ale również centrum konferencyjne. W obiekcie możliwe będzie organizowanie konferencji i eventów. W tym celu sala konferencyjna graniczy z kantyną, która może cateringowo obsłużyć imprezy odbywające się zarówno w całej przestrzeni konferencyjnej, jak i mniejszych salach utworzonych po podzieleniu całości na trzy mniejsze części. Sale konferencyjne wyposażono w nowoczesne ekrany sterowane tabletami, zaawansowane systemy nagłaśniające, a także sprzęt audiowizualny do odtwarzania w technologii HD.

 

 

Najemcy będą mogli wprowadzać się do budynku od 1 czerwca br.


0.0
Napisz pierwszy komentarz