bcb wrzesień 2020

EKO Rozpoczęła się budowa Domaniewska Office Hub

Domaniewska Office Hub w Warszawie
Projekt ma zostać ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2015 r.
Ruszyły prace fundamentowe przy warszawskiej inwestycji biurowej, będącej przyszłą siedzibą Poczty Polskiej.

Domaniewska Office Hub jest nowym projektem biurowym Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. Inwestycja otrzymała pozwolenie na budowę pod koniec grudnia 2013 r., a oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2015 r.

 

Projekt Domaniewska Office Hub nabiera tempa. Prowadzimy prace polegające na wykonaniu ścian szczelinowych. Równolegle finalizujemy proces wyboru generalnego wykonawcy dla realizacji tej inwestycji, o czym mam nadzieję będziemy mogli poinformować już wkrótce – powiedział Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. odpowiedzialny za nowe projekty inwestycyjne Spółki.

 

Projekt powstaje przy ul. Domaniewskiej 37c w Warszawie. Biurowiec klasy A oferować będzie siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. W dwóch niezależnych budynkach A i B, których bryły będą połączone, znajdować się będzie 27 000 mkw. powierzchni biurowej. W projekcie zaplanowano dwa osobne wejścia i reprezentacyjne recepcje. Dzięki odsunięciu budynku od ulicy, stworzono plac wejściowy. Użytkownicy korzystać będą mogli z ponad 430 miejsc parkingowych w garażu podziemnych i wokół inwestycji.

 

Za projekt architektoniczny odpowiada konsorcjum firm: Juvenes – Projekt Sp. z o.o. oraz DDJM Biuro Architektoniczne. Budynek skomercjalizuje firma doradcza Cushman & Wakefield. Zarządcą Domaniewska Office Hub jest ARCADIS / EC Harris.

 

Budynek został zaprojektowany w oparciu o najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa. Rozpoczęliśmy starania o przyznanie certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Very Good. Wyróżniającym elementem Domaniewska Office Hub będzie rozległy zewnętrzny dziedziniec ogrodowy z kompozycjami zieleni i elementami małej architektury. Chcemy popularyzować ekologiczny i aktywny tryb życia, dlatego w naszym nowym biurowcu znajdą się parkingi dla rowerów, szatnie oraz prysznice – skomentowała Anna Dużyńska, Dyrektor Biura Projektów Komercyjnych PHN S.A.

 

48 proc. całkowitej powierzchni, czyli ok. 13 000 mkw., zajmie Poczta Polska S.A. Przeprowadzi się ona z budynku INTRACO, który również należy do PHN S.A. Umowa najmu podpisana została 28 września 2012 r. Poczta Polska wprowadzi się na nowe powierzchnie w trzecim kwartale 2015 r.

 

Proces komercjalizacji został już rozpoczęty. Liczymy, że część firm będzie chciała zarezerwować powierzchnię w budynku już na etapie budowy, podpisując z deweloperem umowy przednajmu. Inwestycja spełniać będzie wszystkie światowe standardy nowoczesnego i ekologicznego budownictwa biurowego. Dzięki temu jest to atrakcyjna oferta dla szerokiego grona najemców, którzy poszukują biur w nowych obiektach i cenią sobie biznesową lokalizację przy ul. Domaniewskiej – podsumowała Joanna Blumert, Starszy Negocjator w Dziale Powierzchni Biurowych Cushman & Wakefield.


0.0
Napisz pierwszy komentarz