Assa Abloy

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa biurowca na wrocławskich Krzykach

Biurowiec Perydot powstać ma w dzielnicy Krzyki we Wrocławiu
Budowa biurowca ma rozpocząć się w drugiej połowie 2014 r.
Firma BUDOTEX planuje rozpocząć budowę biurowca Perydot we Wrocławiu.

Perydot powstanie w południowej części Wrocławia, u zbiegu ulicy Wyścigowej i Alei Karkonoskiej, w sąsiedztwie niskiej zabudowy biurowej. Elewacja biurowca zaprojektowana została z alukobontu, a reprezentacyjny hall główny ma zostać wykończony drewnem i kamieniem. Kształt budynku ma nawiązywać do kamienia szlachetnego, od którego inwestycja wzięła nazwę.

 

Budynek będzie miał pięć kondygnacji. Trzy najwyższe przeznaczone zostaną na powierzchnie biurowe, oferujące łącznie ponad 4000 mkw. Na parterze zlokalizowane zostaną dwa lokale usługowe: pierwszy, o powierzchni 150 mkw., ma charakter gastronomiczny, drugi – typowo usługowy – będzie miał 70 mkw. Do dyspozycji użytkowników zostaną oddane dwa parkingi, jeden nadziemny, drugi podziemny, łącznie oferujące 100 miejsc postojowych. W planach jest również utworzenie ok. 20 stanowisk rowerowych i 10 stanowisk dla motocykli. Na najwyższej kondygnacji znajdzie się przestronny balkon, natomiast na dwóch niższych kondygnacjach – duże tarasy. W obiekcie zamontowane zostaną systemy klimatyzacji i wentylacji, nie zabraknie również udogodnień socjalno-sanitarnych, takich jak specjalny pokój wypoczynkowy dla kobiet, szatnie, łazienki z prysznicami i aneksy kuchenne. Budynek zostanie ogrodzony i objęty całodobowym monitoringiem. Wewnątrz biurowca przejście między poszczególnymi strefami będzie możliwe za pomocą specjalnego systemu kart dostępowych.

 

Perydot to nasza pierwsza w pełni komercyjna inwestycja. Posiadamy już 25-letnie doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym, dlatego też zdecydowaliśmy się na kolejny krok w stronę rynku nieruchomości biurowych – powiedział Tadeusz Suleja, Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu. Projekt biurowca opracowany jest w każdym detalu, zarówno z zewnątrz, gdzie zaplanowaliśmy wykończenie z nowoczesnego materiału, jakim jest alukobont jak i wewnątrz. Chcemy zapewnić naszym najemcom jak najlepsze warunki do pracy. Dlatego też oferujemy możliwość wykończenia powierzchni biurowej pod indywidualne potrzeby. Oprócz części biurowej planujemy udostępnić najemcom również zaplecze socjalne, miejsca postojowe dla gości, a także możliwość zamieszczania szyldów na specjalnym pylonie – dodał.

 

 Deweloper jest już w posiadaniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Budowa ma rozpocząć się w drugiej połowie 2014 r. i zakończyć w przeciągu 21 miesięcy. Obecnie prowadzone są pierwsze rozmowy z potencjalnymi najemcami.


0.0
Tagi: Perydot
Napisz pierwszy komentarz