DEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoPorto Office A Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoVantage Development S.A. logoArchicom logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoSpectra Development logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Poznański Business Garden na półmetku budowy

Budowa Business Garden Poznań osiągnęła półmetek
Realizacja Business Garden Poznań przebiega zgodnie z harmonogramem
Prace budowlane przy Business Garden Poznań przekroczyły półmetek. Budynek zostanie ukończony na przełomie tego roku.

W styczniu br. zawieszono wiechę nad poznańską inwestycją SwedeCenter. Obecnie w realizacji jest pierwszy etap tego projektu, który dostarczy 42 000 mkw. powierzchni biurowej i usługowej.

 

Pod koniec stycznia konstrukcja czterech budynków biurowych została zakończona. Osiągając kolejny krok milowy w harmonogramie prac równocześnie przekroczyliśmy półmetek prac, co jeszcze bardziej przybliżyło nas do ostatecznego zakończenia budowy – powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter. Jest to także sygnał do rozpoczęcia procesu komercjalizacji projektu, który w przyszłości stanie się miejscem pracy dla kilku tysięcy osób. Z pewnością, Business Garden stanie się katalizatorem poważnych zmian na rynku powierzchni biurowych Poznania – dodał.

 

Inwestycja realizowana jest przy ul. Marcelińskiej i Bułgarskiej. W ramach pierwszej fazy powstaną cztery budynki biurowe z podziemną halą garażową. Docelowo kompleks składać się będzie z dziewięciu budynków o całkowitej powierzchni ponad 80 000 mkw., na której znajdą się biura, restauracja oraz liczne punkty usługowe. W projekcie zaplanowano również wewnętrzny ogród ze strefą relaksu i sportu. Business Garden Poznań realizowany jest zgodnie z wymaganiami certyfikatu LEED Gold.

 

Realizacja projektu przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem. Generalny wykonawca zakończył w całości prace ziemne o kubaturze ponad 100 000 metrów sześciennych, wykonano do tej pory wszystkie konstrukcje żelbetowe o objętości prawie 30 000 metrów sześciennych, zbrojenia o masie blisko 3 000 ton i zmontowano blisko 9 000 elementów prefabrykowanych - wymienił Michał Wojciechowski, Project Manager SwedeCenter. Po zakończeniu stanu surowego, na początku tego roku, przystąpiliśmy do wykonywania elewacji, natomiast wewnątrz budynków postępują prace techniczne i instalacyjne – powiedział.

 

Pierwszy etap Business Garden Poznań zostanie zakończony na przełomie 2014 i 2015 r.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra