Skanska zbuduje wieżowiec koło ronda Daszyńskiego

Generation Park (widok od ul. Prostej)
Generation Park (widok od strony ul. Daszyńskiego)
Największy projekt biurowy Skanska Property Poland powstanie tuż obok Warsaw Spire i osiągnie 180 m wysokości.

Przy rondzie Daszyńskiego, tuż obok drugiej linii metra, w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego Warsaw Spire, Skanska planuje wybudować swój największy projekt biurowy – Generation Park. Kompleks składać się będzie z trzech budynków, z ktorych najwyższy wyrośnie na 140 m (180 m z iglicą). Łącznie inwestycja oferować będzie ok. 80 000 mkw. powierzchni biurowej, na której pracować będzie mogło nawet 10 000 osób. Do dyspozycji użytkowników dostępnych będzie 600 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, a także parking dla rowerów i szatnie z prysznicami. Za projekt architektoniczny Generation Park odpowiada pracownia Jems Architekci.

 

Między budynkami kompleksu zaplanowano wewnętrzny zielony pasaż, wypełniony trawnikami, drewnianymi pergolami i siedziskami. Aby ochronić to miejsce przed hałasem, wykorzystane zostaną przezroczyste ekrany. Inwestor chce uczynić z tego miejsca enklawę zieleni nie tylko dla pracowników biurowców, ale również mieszkańców.

 

Projekt zostanie zrealizowany w kwartale ulic Prostej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej w Warszawie. Działka o powierzchni 13 000 mkw. została zakupiona w 2012 r. przez należącą do Skanska spółkę GHN. Wcześniejszym właścicielem była firma Ruch S.A. Na działce znajdowały się budynki magazynowe i biurowe, których rozbiórka rozpoczęła się w ubiegłym roku. Prace rozbiórkowe ostatniego z budynków, zlokalizowanego przy ul. Towarowej 28, zaczęły się w połowie stycznia 2014 r.

 

Inwestor posiada już prawomocne warunki zabudowy dla Generation Park i obecnie stara się o pozwolenie na budowę. Prace powinny rozpocząć się w najbliższych miesiącach. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie Skanska S.A. Pierwszy z budynków kompleksu ma zostać ukończony w pierwszym kwartale 2016 r.


1.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 4
Dana :
To tylko bryła, być może prosta, a co z użytecznością? korzystacie z ich budynków, być może o to w nich chodzi, że są bardzo praktyczne? Nie wiem nie pracuje w ich budynku, co do bryły...bardzo proste, ale.. nie chodzi chyba o wymyślność, bez funkcjonalności? oni się reklamują bardzo eko, może coś w tym jest
3 lipca 2014 09:06
Zxxp :
Wniosek z ostatnich 10 lat nasuwa się jeden: ustawowo zakazać firmie Skanska budowania czegokolwiek w centrum miasta. Ich projekty nadają się na bezpłciowe, wyludniane po godz. 17 przedmieścia z niską zabudową. Budynki które postawili dekadę temu w Centrum Warszawy są obecnie wyburzane. Po cichu marzą o tym właściciele pozostałych ich budynków. Skanska = brak polotu, wyobraźni, finezji. Zabijają nudą nasze miasto.Niszczą jego najlepsze potencjalnie lokalizacje(Rondo Daszyńskiego, ONZ, Jana Pawła II), które aż się proszą o odważne, wyraziste i niepowtarzalne symbole naszej stolicy.
8 kwietnia 2014 11:09
ck :
Dokładnie tak..
3 lipca 2014 08:32
Andrzej :
Zxxp masz 100% racje.
26 czerwca 2014 15:34
mantra