WOMAK HOLDING logoEcho Investment logoALLCON INVESTMENT logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSchüco International Polska logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKwiaty dla biura logoAluprof S.A. logoLobos Nieruchomości logoEcophon Saint-Gobain logoPRO-INVEST S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoGhelamco Poland logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCHB14 logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPartner Capital Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoArchicom logoINTERBIURO logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTorus logoBusiness House logoBREMA Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHexagon logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska zbuduje wieżowiec koło ronda Daszyńskiego

Generation Park (widok od ul. Prostej)
Generation Park (widok od strony ul. Daszyńskiego)
Największy projekt biurowy Skanska Property Poland powstanie tuż obok Warsaw Spire i osiągnie 180 m wysokości.

Przy rondzie Daszyńskiego, tuż obok drugiej linii metra, w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego Warsaw Spire, Skanska planuje wybudować swój największy projekt biurowy – Generation Park. Kompleks składać się będzie z trzech budynków, z ktorych najwyższy wyrośnie na 140 m (180 m z iglicą). Łącznie inwestycja oferować będzie ok. 80 000 mkw. powierzchni biurowej, na której pracować będzie mogło nawet 10 000 osób. Do dyspozycji użytkowników dostępnych będzie 600 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, a także parking dla rowerów i szatnie z prysznicami. Za projekt architektoniczny Generation Park odpowiada pracownia Jems Architekci.

 

Między budynkami kompleksu zaplanowano wewnętrzny zielony pasaż, wypełniony trawnikami, drewnianymi pergolami i siedziskami. Aby ochronić to miejsce przed hałasem, wykorzystane zostaną przezroczyste ekrany. Inwestor chce uczynić z tego miejsca enklawę zieleni nie tylko dla pracowników biurowców, ale również mieszkańców.

 

Projekt zostanie zrealizowany w kwartale ulic Prostej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej w Warszawie. Działka o powierzchni 13 000 mkw. została zakupiona w 2012 r. przez należącą do Skanska spółkę GHN. Wcześniejszym właścicielem była firma Ruch S.A. Na działce znajdowały się budynki magazynowe i biurowe, których rozbiórka rozpoczęła się w ubiegłym roku. Prace rozbiórkowe ostatniego z budynków, zlokalizowanego przy ul. Towarowej 28, zaczęły się w połowie stycznia 2014 r.

 

Inwestor posiada już prawomocne warunki zabudowy dla Generation Park i obecnie stara się o pozwolenie na budowę. Prace powinny rozpocząć się w najbliższych miesiącach. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie Skanska S.A. Pierwszy z budynków kompleksu ma zostać ukończony w pierwszym kwartale 2016 r.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 4
Dana :
To tylko bryła, być może prosta, a co z użytecznością? korzystacie z ich budynków, być może o to w nich chodzi, że są bardzo praktyczne? Nie wiem nie pracuje w ich budynku, co do bryły...bardzo proste, ale.. nie chodzi chyba o wymyślność, bez funkcjonalności? oni się reklamują bardzo eko, może coś w tym jest
3 lipca 2014 09:06
Zxxp :
Wniosek z ostatnich 10 lat nasuwa się jeden: ustawowo zakazać firmie Skanska budowania czegokolwiek w centrum miasta. Ich projekty nadają się na bezpłciowe, wyludniane po godz. 17 przedmieścia z niską zabudową. Budynki które postawili dekadę temu w Centrum Warszawy są obecnie wyburzane. Po cichu marzą o tym właściciele pozostałych ich budynków. Skanska = brak polotu, wyobraźni, finezji. Zabijają nudą nasze miasto.Niszczą jego najlepsze potencjalnie lokalizacje(Rondo Daszyńskiego, ONZ, Jana Pawła II), które aż się proszą o odważne, wyraziste i niepowtarzalne symbole naszej stolicy.
8 kwietnia 2014 11:09
ck :
Dokładnie tak..
3 lipca 2014 08:32
Andrzej :
Zxxp masz 100% racje.
26 czerwca 2014 15:34
real connect 2017
mantra