Hexagon logoKart Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAluprof S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCHB14 logoPRO-INVEST S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoPartner Capital Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Space logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoLobos Nieruchomości logoSawig Invest Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoINTERBIURO logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoGhelamco Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOlivia Business Centre logoWOMAK HOLDING logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Ostatnie szlify I etapu Gdański Business Center - zdjęcia

|
Elewacja budynku B
Budynek A
Do jednego z budynków inwestycji wprowadził się już pierwszy najemca. W drugim trwają ostatnie prace wykończeniowe. Inwestor stawia na detale i wysoką technologię.

Zlokalizowany na terenie dawnej zajezdni Miejskich Zakładów Autobusowych przy ul. Inflanckiej w Warszawie, Gdański Business Center składa się z dwóch budynków: szesnastopiętrowego budynku A i ośmiopiętrowego budynku B. Inwestor, Grupa HB Reavis, podkreśla, że chce uczynić kompleks maksymalnie przyjaznym dla użytkowników. Zarówno elementy konstrukcyjne, jak i design kompleksu zostały zaplanowane przede wszystkim z myślą o ludziach, którzy będą korzystali z biurowca przez najbliższych kilka i więcej lat. W przypadku Gdański Business Center, tak jak przy innych naszych inwestycjach stawiamy na jakość wykonania i design. Chcemy żeby zarówno pracownicy, jak i mieszkańcy najbliżej okolicy korzystali z tego co oferuje im kompleks. Gdański Business Center to coś więcej niż tylko miejsce pracy – mówi Rene Popik, Head of Development HB Reavis.

Aktualnie do użytku oddany jest już budynek B. Wyróżnia go oryginalna elewacja wykonana z piaskowca „Teakwood” pochodzącego z Indii. Do jej realizacji użyto 7200 mkw. kamienia, czyli powierzchnię równą boisku piłkarskiemu Stadionu Narodowego. Płyty piaskowca w ciepłym odcieniu przypominają strukturę drewna. Aby uzyskać efekt poziomego ułożenia słojów spółka musiała zakupić 10 000 mkw. tego kamienia. Ze względu na znaczną wagę materiału elewacji w inwestycji zastosowano dodatkową, ważącą 165 ton stalową podkonstrukcję.

Zamiłowanie inwestora do kamiennych materiałów wykończeniowych można dostrzec również w lobby budynku. Zostało ono wyłożone podobnym materiałem, o ciepłym, beżowym odcieniu. Środkowy pas na podłodze, płynnie przechodzący na ścianę i sufit to trudnodostępny „Traveronyks” z Pakistanu, który nawiązuje do elewacji zewnętrznej. Kamień na pozostałej części podłogi to chorwacki i grecki marmur. Kropką nad "i" w holu jest spektakularna lampa zwieszona nad recepcją. Została ona zaprojektowana na zamówienie i ręcznie wykonana przez znaną w Europie czeską firmę Lasvit, która zreallizowała m.in. oświetlenie w londyńskim domu towarowym Harrods. Koszt żyrandola to kilkadziesiąt tysięcy euro. W marcu do budynku B wprowadził się już pierwszy najemca - firma SNC Lavalin.

W budynku A trwają ostatnie prace wykończeniowe. Przeciwwagą dla szklanej, "lodowej" elewacji budynku ma być jego lobby utrzymane w cieplejszych barwach. Aktualnie montowane są tam czerwone, stalowe rury, które pokryją powierzchnię 360 mkw. zaokrąglonych ścian i ogrzeją wizualnie wnętrze. Za ladą recepcyjną powstanie okładzina z corianu. Tak jak w przypadku lobby budynku B dużą rolę w aranżacji lobby tego obiektu odegra oświetlenie składające się z 80 szklanych kul, zawieszonych na różnej wysokości. Autorem projektu lamp jest firma Sipek Team, znana między innymi z projektów dla Karla Lagerfelda, Vitry czy Rosenthala. Planowany termin oddania do użytku budynku A to lipiec przyszłego roku. Najemcą tej części inwestycji będzie m.in. KMPG, które zajmie całe 16 piętro budynku, poniżej swoje biura zamierza ulokować Provident Polska. Ostatnio do najemców Gdański Business Center dołączył równieć Coloplast, który zajmie ponad 600 mkw. powierzchni.

Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra