GTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoKwiaty dla biura logoOlivia Business Centre logoCity Space logoRIS Kotes logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Atrium 2 – nowa inwestycja Skanska przy Rondzie ONZ

Atrium 2, nowy warszawski projekt Skanska
Budynek powstanie przy Rondzie ONZ w Warszawie
Z początkiem maja rozpoczyna się budowa kolejnego projektu biurowego Skanska w Warszawie.

Inwestycja ma wchodzić w skład kompleksu budynków Atrium w pobliżu Ronda ONZ w Warszawie. Atrium 2 będzie oferować ponad 20 000 mkw. powierzchni najmu na 15 kondygnacjach. Projekt zlokalizowany jest w centrum Warszawy, tuż obok wejścia do stacji II linii metra.

 

Za projekt architektoniczny budynku odpowiada pracownia PRC Architekci. Postawiliśmy na prosty, elegancki projekt. Naszym celem było stworzenie biurowca, który będzie nie tylko nowoczesny i funkcjonalny, ale też będzie miał ponadczasowy, szlachetny wygląd - komentuje Borys Juraszyński, architekt z biura PRC Architekci.

 

Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland podkreśla, że Atrium 2 jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji biurowych w stolicy. To jednak znacznie więcej niż dobry adres – dodaje. Nasz nowy projekt będzie nowoczesny, wygodny, energooszczędny i wykonany w doskonałym standardzie, z którego słynie Skanska. Tworzymy ten budynek z myślą o ludziach, którzy będą spędzać w nim dużą część swojego dnia. Dlatego oprócz komfortowych przestrzeni biurowych zadbamy o atrakcyjne części wspólne przeznaczone do spotkań i wypoczynku – zachwala prezes Skanska Property Poland.

 

Atrium 2 powstanie przy ul. Pereca i będzie realizowany zgodnie z wymaganiami certyfikatu LEED. Budynek zdobył już precertyfikat na najwyższym, platynowym poziomie.

 

Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland zapewnia, że dla dewelopera duże znaczenie ma nie tylko lokalizacja i wydajne instalacje, lecz również dodatkowe funkcje w biurowcu, takie jak przedszkole, placówka medyczna, klub fitness, stacja rowerów miejskich czy pralnia. Otoczenie budynku również powinno być przyjazne – dlatego przy Atrium 2 postawiliśmy na funkcjonalną małą architekturę. Widzimy także, że coraz popularniejszym trendem jest koncepcja Activity-Based Workplace. Polega ona na tworzeniu komfortowych i elastycznych miejsc do pracy. W praktyce oznacza to biuro dostosowane do stylu pracy danej firmy, podzielone na strefy według jej potrzeb, np. miejsce do burz mózgów w zespołach czy pracy indywidualnej w skupieniu. Takie możliwości daje budynek Atrium 2, który dzięki elastycznej powierzchni będzie można łatwo dostosować do potrzeb konkretnych najemców – mówi Arkadiusz Rudzki.

 

Budynek ma zostać oddany do użytku na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 r.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra