Tętnowski Development Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoKwiaty dla biura logoLC Corp S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logoFYI Commercial Consulting logoGTV Lighting logoSchüco International Polska logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOnyx Business Point logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCHB14 logoSpectra Development logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPartner Capital Group logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Atrium 2 – nowa inwestycja Skanska przy Rondzie ONZ

Atrium 2, nowy warszawski projekt Skanska
Budynek powstanie przy Rondzie ONZ w Warszawie
Z początkiem maja rozpoczyna się budowa kolejnego projektu biurowego Skanska w Warszawie.

Inwestycja ma wchodzić w skład kompleksu budynków Atrium w pobliżu Ronda ONZ w Warszawie. Atrium 2 będzie oferować ponad 20 000 mkw. powierzchni najmu na 15 kondygnacjach. Projekt zlokalizowany jest w centrum Warszawy, tuż obok wejścia do stacji II linii metra.

 

Za projekt architektoniczny budynku odpowiada pracownia PRC Architekci. Postawiliśmy na prosty, elegancki projekt. Naszym celem było stworzenie biurowca, który będzie nie tylko nowoczesny i funkcjonalny, ale też będzie miał ponadczasowy, szlachetny wygląd - komentuje Borys Juraszyński, architekt z biura PRC Architekci.

 

Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland podkreśla, że Atrium 2 jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji biurowych w stolicy. To jednak znacznie więcej niż dobry adres – dodaje. Nasz nowy projekt będzie nowoczesny, wygodny, energooszczędny i wykonany w doskonałym standardzie, z którego słynie Skanska. Tworzymy ten budynek z myślą o ludziach, którzy będą spędzać w nim dużą część swojego dnia. Dlatego oprócz komfortowych przestrzeni biurowych zadbamy o atrakcyjne części wspólne przeznaczone do spotkań i wypoczynku – zachwala prezes Skanska Property Poland.

 

Atrium 2 powstanie przy ul. Pereca i będzie realizowany zgodnie z wymaganiami certyfikatu LEED. Budynek zdobył już precertyfikat na najwyższym, platynowym poziomie.

 

Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland zapewnia, że dla dewelopera duże znaczenie ma nie tylko lokalizacja i wydajne instalacje, lecz również dodatkowe funkcje w biurowcu, takie jak przedszkole, placówka medyczna, klub fitness, stacja rowerów miejskich czy pralnia. Otoczenie budynku również powinno być przyjazne – dlatego przy Atrium 2 postawiliśmy na funkcjonalną małą architekturę. Widzimy także, że coraz popularniejszym trendem jest koncepcja Activity-Based Workplace. Polega ona na tworzeniu komfortowych i elastycznych miejsc do pracy. W praktyce oznacza to biuro dostosowane do stylu pracy danej firmy, podzielone na strefy według jej potrzeb, np. miejsce do burz mózgów w zespołach czy pracy indywidualnej w skupieniu. Takie możliwości daje budynek Atrium 2, który dzięki elastycznej powierzchni będzie można łatwo dostosować do potrzeb konkretnych najemców – mówi Arkadiusz Rudzki.

 

Budynek ma zostać oddany do użytku na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 r.

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra