Tork

Pojawił się nowy gracz na rynku nieruchomości

EQlibrium
Gdynia Waterfront
Wydzielono nową grupę aktywów w ramach Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego MARS – MARS Real Estate.

W skład MARS Real Estate wchodzi pięć spółek nieruchomościowych: Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat, Centrum Giełdowe, Grupa Waryński, FS Nieruchomości z Lublina oraz Unimor Development z Trójmiasta. Realizują one obecnie inwestycje deweloperskie o łącznej wartości ponad 800 mln zł, zlokalizowane na najważniejszych rynkach regionalnych w Polsce, m.in. w Warszawie, Gdańsku i Gdyni.

 

Skala działalności oraz intensywny rozwój poszczególnych spółek i inwestycji sprawiły, iż optymalizacja oraz uporządkowanie aktywów stało się naturalnym procesem i kolejnym krokiem w historii Funduszu - informuje Piotr Słupski, Prezes Zarządu MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, zarządzającego Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym MARS. Prezes dodaje, że nadrzędnym celem grupy MARS Real Estate jest jak najlepsze zarządzanie posiadanymi nieruchomościami, a także prowadzenie kolejnych inwestycji deweloperskich. Wyodrębnienie marki MARS Real Estate pozwoli na bardziej efektywną realizację tych zadań, a tym samym wzrost wartości posiadanych aktywów. Ponadto mamy pełną świadomość, jak ważna jest transparentność w biznesie. Dlatego wyodrębniając nową, spójną grupę spółek nieruchomościowych, braliśmy pod uwagę również otwierające się przed nami możliwości zainteresowania naszą ofertą funduszową partnerów branżowych – wyjaśnia Piotr Słupski.

 

Łączna wartość aktywów nieruchomościowych w grupie MARS Real Estate wynosi blisko 500 mln zł, czyli niemal połowę wartości wszystkich aktywów MARS FIZ wartych 1,2 mld zł. Spółki wchodzące w skład MARS Real Estate zarządzają i realizują inwestycje zlokalizowane w różnych częściach Polski. Głównym atutem i siłą MARS Real Estate jest zróżnicowany, a dzięki temu bezpieczny portfel aktywów nieruchomościowych – podkreśla Tomasz Lewandowski, Dyrektor Zarządzający Aktywów Nieruchomościowych MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Jako jeden z nielicznych podmiotów na rynku, zarządzamy pełną paletą inwestycji nieruchomościowych – od prestiżowych biurowców i kompleksów mieszkaniowo-biurowych w Warszawie, poprzez osiedle domów jednorodzinnych i lokale mieszkalne, aż po powierzchnie magazynowe i grunty – dodaje.

 

W portfolio grupy MARS Real Estate znajdują się m.in. takie nieruchomości jak: warszawskie biurowce Nowy Świat 2.0 i EQlibrium, projekty mieszkaniowe Stacja Kazimierz i Miasto Wola (dawna nazwa robocza Nasza Wola) realizowane na warszawskiej Woli oraz będący w planach trójmiejski multifunkcyjny projekt Gdynia Waterfront.

 

Rok 2014 będzie niezwykle intensywny dla wszystkich spółek wchodzących w skład MARS Real Estate. Inwestycje realizowane przez spółki tworzące grupę funduszową znajdują się w różnych fazach realizacji. W przypadku niektórych wspólnie z partnerami branżowymi realizujemy już proces komercjalizacji budynku, w innych finalizujemy stronę formalno-prawną. Na najbardziej zaawansowanym etapie znajdują się prace związane z powstaniem naszej flagowej inwestycji – biurowca Nowy Świat 2.0. Budowa, która rozpoczęła się w II kwartale 2013 r. postępuje według przyjętego harmonogramu, zgodnie z którym budynek będzie gotowy na przyjęcie najemców w II kwartale 2015 r. – mówi Tomasz Lewandowski z MS TFI.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra