FYI Commercial Consulting logoALLCON INVESTMENT logoAgrobex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoINTERBIURO logoPartner Capital Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logoWOMAK HOLDING logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCOTEX Office Centre logoHexagon logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOlivia Business Centre logoSawig Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCHB14 logoPRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoNowy Styl Group logoLobos Nieruchomości logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSchüco International Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Ericpol zwiększa zatrudnienie

Biurowiec firmy Ericpol w Łodzi
Biurowiec firmy Ericpol w Łodzi
Firma Ericpol planuje zatrudnić 250 informatyków do swoich biur w Łodzi i Krakowie.

Nowe etaty związane są z rosnącą liczbą zamówień z sektora publicznego oraz z ekspansją firmy na rynki państw DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria).

 

Oferta firmy Ericpol jest skierowana zarówno do doświadczonych informatyków, jak i absolwentów kierunków ścisłych i studentów ostatnich lat. Poszukiwani są programiści (głównie w językach C/C++ i Java), testerzy, specjaliści ds. dokumentacji technicznej itd. Przed nowymi pracownikami stać będą takie zadania jak m.in. projektowanie i tworzenie aplikacji mobilnych, oprogramowania obsługującego placówki bankowe czy obieg dokumentów w przedsiębiorstwach.

 

1 lipca rusza również Program Praktyk Letnich w firmie Ericpol. Cieszy się on dużą popularnością: w tym roku na 80 dostępnych miejsc nadeszło 2300 zgłoszeń. Praktyki w Ericpolu są płatne. Studenci uczestniczą w normalnym życiu firmy, m.in. w wewnętrznych szkoleniach i imprezach integracyjnych, otrzymują własne stanowiska pracy, mentora, odpowiednie narzędzia i własne zadania. Zależy nam, by wykorzystali ten czas jak najlepiej. Mamy w tym swój cel – po zakończeniu praktyk najlepszym proponujemy pracę – tłumaczy Olga Błaszczyk, odpowiedzialna za Program.

 

Inną inicjatywą Ericpola skierowaną do studentów jest Akademia Telekomunikacji Ericpol, czyli cykl wykładów dotyczących technologii telekomunikacyjnych starszej i nowszej generacji. Wykłady kończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu. W lipcu ruszają także dedykowane studentom Letnie Kursy programowania w języku C++.

 

W firmie dominuje atmosfera współpracy. W Ericpolu przykładamy dużą wagę do koleżeńskiej atmosfery, dobrego samopoczucia pracowników i równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. Bogaty pakiet socjalny to element, który można znaleźć w wielu dobrych firmach, ale przyjaznej atmosfery w pracy nic nie zastąpi – zaznacza Katarzyna Kmak-Tendera, Dyrektor Pionu Zarządzania Personelem i Komunikacji Wewnętrznej.

 

Ericpol znajduje się w czołówce polskich firm z sektora IT, lecz 90 proc. prac inżynierskich kieruje na eksport, co wyróżnia ją na tle konkurencji. Firma działa od 1991 r. i świadczy usługi outsourcingu i consultingu, a także dostarcza rozwiązania dedykowane w obszarach telekomunikacji, komunikacji M2M (machine to machine), IoT (Internet of Things), aplikacji dla sektora medycznego, finansów i bankowości oraz rozwiązań dla biznesu.

Tagi: Ericpol
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra