Dorbud S.A. logoKart Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCHB14 logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoLobos Nieruchomości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logoINTERBIURO logoLC Corp S.A. logoGTV Lighting logoOnyx Business Point logoOmnitech Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoKwiaty dla biura logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

GTC zadowolone z pierwszych miesięcy 2014 r.

Pascal w Krakowie
Pascal w Krakowie
Spółka Globe Trade Centre S.A. poinformowała o znacznej poprawie płynności finansowej w pierwszym kwartale br.

GTC w podsumowaniu swoich wyników finansowych za pierwszy kwartał 2014 r. informuje, że odnotowano wzrost zysku bazowego przed opodatkowaniem do 7 mln euro z 6 mln euro w analogicznym okresie 2013 r. Przychody z najmu i usług obniżyły się z 28 mln euro w pierwszym kwartale 2013 r. do poziomu 27 mln euro w omawianym okresie. GTC podkreśla znaczną poprawę płynności finansowej, dzięki pozyskaniu kapitału w wyniku emisji akcji i obligacji.

 

W nawiązaniu do nowej strategii GTC zaprezentowanej na początku roku, z dumą informujemy o znaczącej poprawie płynności finansowej spółki. W pierwszym kwartale 2014 r. GTC zwiększyło kapitał własny o 52 mln euro i wyemitowało obligacje warte 48 mln euro. Jak zapowiedzieliśmy wcześniej, GTC wykupiło zapadające w kwietniu obligacje o wartości 105 mln euro. Jednocześnie podtrzymaliśmy wyniki operacyjne z czwartego kwartału 2013 r. – powiedział Alain Ickovics, Prezes Zarządu GTC.

 

Wśród kluczowych osiągnięć w pierwszym kwartale spółka wymienia: podwyższenie kapitału o 52 mln euro w styczniu 2014 r.; emisję obligacji wartych 48 mln euro w marcu 2014 r.; postęp w pracach administracyjnych związanych z Galerią Wilanów i Galerią Północną w Warszawie, a także ukończenie budowy biurowca Pascal w Krakowie. Budynek oferuje 5500 mkw. powierzchni biurowej, a jego kluczowym najemcą jest firma IBM.

 

Globe Trade Center wyszczególniło również największe umowy najmu zawarte w analizowanym okresie. Na polskim rynku najbardziej znaczącymi były transakcje podpisane przez Concare IT (Aeropark, Warszawa, 700 mkw.) oraz Teleperformance (Aeropark, Warszawa, 600 mkw.), a także przedłużenie najmu powierzchni biurowej przez Novo Nordisk (Aeropark, Warszawa, 2 127 m kw.)

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra