Schüco International Polska logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoDorbud S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOmnitech Sp. z o.o. logoEcho Investment logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPRO-INVEST S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoLobos Nieruchomości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoPartner Capital Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoCity Space logoNowy Styl Group logoOnyx Business Point logoCHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Kompleks biurowy wyrośnie przy ul. Opolskiej w Krakowie

Opolska Business Park w Krakowie
Projekt Opolska Business Park powstał w pracowni DDJM.
Zaprojektowany przez architektów z pracowni DDJM kompleks Opolska Business Park zdobył prawomocne pozwolenie na budowę.

Spółka Echo Investment zaprezentowała swoją najnowszą krakowską inwestycję – kompleks biurowy Opolska Business Park, który powstaje przy skrzyżowaniu ul. Opolskiej i al. 29 Listopada w północnej części Krakowa. Projekt charakteryzuje się klasyczną, ponadczasową formą i białą elewacją. Zarówno rytm urbanistyczny budynków, jak i stylistyka, jest świadectwem nawiązań do porządku i historii Starego Miasta. Użycie rodzimego piaskowca w fasadach daje wyraz przekonania projektantów o ponadczasowości tej architektury - podkreśla architekt Marek Dunikowski z biura DDJM z Krakowa. Kompleks certyfikowany będzie w systemie BREEAM.

 

Opolska Business Park to nowoczesny projekt doskonale dopasowany do potrzeb firm, dla których ważna jest zarówno lokalizacja, jak i komfort pracy. Dzięki przyjaznym dla środowiska instalacjom, najemcy biurowca będą mogli liczyć na niższe koszty eksploatacyjne, a użytkownicy na udogodnienia ułatwiające codzienne korzystanie z funkcji budynku - komentuje Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Inwestycja znajduje się przy ul. Opolskiej, która stanowi jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta. W przeszłości na tym terenie mieścił się budynek Polmozbytu. Aleja 29 Listopada stanowi główny wjazd do Krakowa od strony Warszawy. Projektowany zaś zespół biurowy Opolska Business Park wyznacza w przestrzeni przecięcie tego wlotu z najważniejszą obwodnicą miasta - mówi architekt Marek Dunikowski. Inwestor przekonuje, że umiejscowienie kompleksu jest bardzo dogodne – w bliskim sąsiedztwie przystanków komunikacji miejskiej, z dobrym dojazdem do lotniska i centrum Krakowa. Lokalizacja ta budzi jednak sporo emocji wśród części mieszkańców, gdyż ul. Opolska i al. 29 Listopada w godzinach szczytu są bardzo zakorkowane.

 

W ramach Opolska Business Park powstaną trzy 12-kondygnacyjne budynki oraz parking naziemny i podziemny. Każdy z biurowców oferować będzie niemal 19 000 mkw., co oznacza, że po zakończeniu całości inwestycji krakowski rynek biurowy wzbogaci się o 57 000 mkw. powierzchni. Budynki powstawać będą w trzech etapach – zakończenie budowy pierwszego z nich zaplanowane jest na ostatni kwartał 2015 r. Terminy realizacji kolejnych biurowców zależeć będą od zainteresowania najemców i warunków rynkowych.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Gosc :
no ostatni kwrtal 2015 minal a budowa trwa czyli znowu polskie realia
23 stycznia 2016 16:39
CHB 14 Big
mantra