Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPorto Office B Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGTV Lighting logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoCHB14 logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoCOTEX Office Centre logoSchüco International Polska logoLobos Nieruchomości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOnyx Business Point logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoGłówka Pracuje logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcho Investment logoCity Office logoOlivia Business Centre logoArchicom logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoEURO STYL Spółka Akcyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Kompleks biurowy wyrośnie przy ul. Opolskiej w Krakowie

Opolska Business Park w Krakowie
Projekt Opolska Business Park powstał w pracowni DDJM.
Zaprojektowany przez architektów z pracowni DDJM kompleks Opolska Business Park zdobył prawomocne pozwolenie na budowę.

Spółka Echo Investment zaprezentowała swoją najnowszą krakowską inwestycję – kompleks biurowy Opolska Business Park, który powstaje przy skrzyżowaniu ul. Opolskiej i al. 29 Listopada w północnej części Krakowa. Projekt charakteryzuje się klasyczną, ponadczasową formą i białą elewacją. Zarówno rytm urbanistyczny budynków, jak i stylistyka, jest świadectwem nawiązań do porządku i historii Starego Miasta. Użycie rodzimego piaskowca w fasadach daje wyraz przekonania projektantów o ponadczasowości tej architektury - podkreśla architekt Marek Dunikowski z biura DDJM z Krakowa. Kompleks certyfikowany będzie w systemie BREEAM.

 

Opolska Business Park to nowoczesny projekt doskonale dopasowany do potrzeb firm, dla których ważna jest zarówno lokalizacja, jak i komfort pracy. Dzięki przyjaznym dla środowiska instalacjom, najemcy biurowca będą mogli liczyć na niższe koszty eksploatacyjne, a użytkownicy na udogodnienia ułatwiające codzienne korzystanie z funkcji budynku - komentuje Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Inwestycja znajduje się przy ul. Opolskiej, która stanowi jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta. W przeszłości na tym terenie mieścił się budynek Polmozbytu. Aleja 29 Listopada stanowi główny wjazd do Krakowa od strony Warszawy. Projektowany zaś zespół biurowy Opolska Business Park wyznacza w przestrzeni przecięcie tego wlotu z najważniejszą obwodnicą miasta - mówi architekt Marek Dunikowski. Inwestor przekonuje, że umiejscowienie kompleksu jest bardzo dogodne – w bliskim sąsiedztwie przystanków komunikacji miejskiej, z dobrym dojazdem do lotniska i centrum Krakowa. Lokalizacja ta budzi jednak sporo emocji wśród części mieszkańców, gdyż ul. Opolska i al. 29 Listopada w godzinach szczytu są bardzo zakorkowane.

 

W ramach Opolska Business Park powstaną trzy 12-kondygnacyjne budynki oraz parking naziemny i podziemny. Każdy z biurowców oferować będzie niemal 19 000 mkw., co oznacza, że po zakończeniu całości inwestycji krakowski rynek biurowy wzbogaci się o 57 000 mkw. powierzchni. Budynki powstawać będą w trzech etapach – zakończenie budowy pierwszego z nich zaplanowane jest na ostatni kwartał 2015 r. Terminy realizacji kolejnych biurowców zależeć będą od zainteresowania najemców i warunków rynkowych.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Gosc :
no ostatni kwrtal 2015 minal a budowa trwa czyli znowu polskie realia
23 stycznia 2016 16:39
mantra