COTEX Office Centre logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoTorus logoSchüco International Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoBusiness House logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoCHB14 logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAluprof S.A. logoGTV Lighting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoArchicom logoKwiaty dla biura logoFYI Commercial Consulting logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPartner Capital Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoOlivia Business Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoDorbud S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Grupa PHN zrekalkuluje wyburzenie Intraco

|
Biurowiec Intraco w Warszawie
Intraco znajduje się przy ul. Stawki 2
Budowa nowej inwestycji przy ul. Stawki 2 w Warszawie ruszy pod koniec tego roku, jednak ostateczną decyzję o wyburzeniu wieży Intraco inwestor podejmie dopiero po zakończeniu pierwszej fazy budowy kompleksu, w 2016 roku.

W maju 2014 r. zapadła decyzja Grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości dotycząca wyboru pracowni architektonicznej dla inwestycji INTRACO CITY przy ul. Stawki 2 w Warszawie. Współpraca będzie obejmować m.in. wykonanie kompleksowego wielobranżowego projektu koncepcyjnego, budowlanego, przetargowego i wykonawczego, umożliwiającego uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Jak poinformował Artur Lebiedziński, Prezes Zarządu Grupy PHN, do czasu podpisania ostatecznej umowy nie będą ujawniane informacje dotyczące projektantów.

 

Budowa nowej inwestycji przy ul. Stawki 2 ruszy pod koniec tego roku. Będzie ona przebiegać dwuetapowo. W pierwszym z nich powstanie biurowiec liczący 6-8 kondygnacji zlokalizowany w miejscu obecnego parkingu przy Intraco. Znajdzie się w nim ok. 8800 mkw. powierzchni biurowej oraz 1400 mkw. powierzchni usługowej.

 

Po zakończeniu tego etapu w 2016 r. spółka podejmie ostateczną decyzję w sprawie wyburzenia wieży Intraco i ewentualnego zastąpienia jej nowym wieżowcem oferującym ok. 26 000 mkw. powierzchni biurowej. Członek Zarządu PHN Włodzimierz Stasiak podkreślił, że likwidacja istniejącej zabudowy biurowej nie musi nastąpić od razu po zakończeniu pierwszego etapu kompleksu, a będzie to zależało przede wszystkim od sytuacji na rynku.

 

W podejmowaniu decyzji nie kierujemy się emocjami dotyczącymi terminu wyburzania wieży. Będziemy ją wyburzać, kiedy rachunek ekonomiczny pokaże, że jest to zasadne. Ta wieża dzisiaj jest obłożona w prawie 100 proc., generuje dobre zwroty. Ale trudno powiedzieć, co będzie w 2016 roku. Wtedy usiądziemy, dokonamy jeszcze raz rekalkulacji i zobaczymy, czy bardziej się opłaca utrzymanie tej wieży czy to ten moment, kiedy rachunek ekonomiczny wskaże, że należy ją zburzyć. Data I połowy 2016 jest jedynie orientacyjna, określiłbym ją jako indykatywną - mówił Włodzimierz Stasiak.

 

Budynek Intraco to jeden z pierwszych powstałych w Warszawie drapaczy chmur. Został wybudowany w latach 1973–1975 i do 1978 roku był najwyższym biurowcem stolicy.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra