Torus logoGTV Lighting logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLC Corp S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEcho Investment logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGłówka Pracuje logoCOTEX Office Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCHB14 logoSchüco International Polska logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoHAVRE Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoArchicom logoCity Office logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Grupa PHN zrekalkuluje wyburzenie Intraco

|
Biurowiec Intraco w Warszawie
Intraco znajduje się przy ul. Stawki 2
Budowa nowej inwestycji przy ul. Stawki 2 w Warszawie ruszy pod koniec tego roku, jednak ostateczną decyzję o wyburzeniu wieży Intraco inwestor podejmie dopiero po zakończeniu pierwszej fazy budowy kompleksu, w 2016 roku.

W maju 2014 r. zapadła decyzja Grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości dotycząca wyboru pracowni architektonicznej dla inwestycji INTRACO CITY przy ul. Stawki 2 w Warszawie. Współpraca będzie obejmować m.in. wykonanie kompleksowego wielobranżowego projektu koncepcyjnego, budowlanego, przetargowego i wykonawczego, umożliwiającego uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Jak poinformował Artur Lebiedziński, Prezes Zarządu Grupy PHN, do czasu podpisania ostatecznej umowy nie będą ujawniane informacje dotyczące projektantów.

 

Budowa nowej inwestycji przy ul. Stawki 2 ruszy pod koniec tego roku. Będzie ona przebiegać dwuetapowo. W pierwszym z nich powstanie biurowiec liczący 6-8 kondygnacji zlokalizowany w miejscu obecnego parkingu przy Intraco. Znajdzie się w nim ok. 8800 mkw. powierzchni biurowej oraz 1400 mkw. powierzchni usługowej.

 

Po zakończeniu tego etapu w 2016 r. spółka podejmie ostateczną decyzję w sprawie wyburzenia wieży Intraco i ewentualnego zastąpienia jej nowym wieżowcem oferującym ok. 26 000 mkw. powierzchni biurowej. Członek Zarządu PHN Włodzimierz Stasiak podkreślił, że likwidacja istniejącej zabudowy biurowej nie musi nastąpić od razu po zakończeniu pierwszego etapu kompleksu, a będzie to zależało przede wszystkim od sytuacji na rynku.

 

W podejmowaniu decyzji nie kierujemy się emocjami dotyczącymi terminu wyburzania wieży. Będziemy ją wyburzać, kiedy rachunek ekonomiczny pokaże, że jest to zasadne. Ta wieża dzisiaj jest obłożona w prawie 100 proc., generuje dobre zwroty. Ale trudno powiedzieć, co będzie w 2016 roku. Wtedy usiądziemy, dokonamy jeszcze raz rekalkulacji i zobaczymy, czy bardziej się opłaca utrzymanie tej wieży czy to ten moment, kiedy rachunek ekonomiczny wskaże, że należy ją zburzyć. Data I połowy 2016 jest jedynie orientacyjna, określiłbym ją jako indykatywną - mówił Włodzimierz Stasiak.

 

Budynek Intraco to jeden z pierwszych powstałych w Warszawie drapaczy chmur. Został wybudowany w latach 1973–1975 i do 1978 roku był najwyższym biurowcem stolicy.

Napisz pierwszy komentarz
mantra