Assa Abloy

Budowa kompleksu Art Norblin oprotestowana

|
Projekt Art Norblin w Warszawie
Projekt Art Norblin w Warszawie
Spółka Capital Park czeka na decyzję wojewody w sprawie zaskarżonego przez sąsiadów pozwolenia na budowę.

Rozpoczęcie budowy inwestycji multifunkcyjnej przy ul. Żelaznej 51/53 planowane było jeszcze w tym roku. Grupa Capital Park otrzymała pozwolenie na budowę 31 stycznia, jednak sąsiedzi nieruchomości, na której zlokalizowany ma być kompleks Art Norblin, wnieśli odwołanie od wydanej decyzji. Sprawa jest u wojewody mazowieckiego.

 

Otrzymaliśmy pismo od wojewody, że sprawa Art Norblina zostanie rozpatrzona do 6 czerwca - poinformowała Kinga Nowakowska, dyrektor generalna Art Norblin Sp. z o.o.

 

Argumenty podnoszone przez sąsiadów inwestycji w odwołaniu od decyzji o pozwoleniu na budowę to m.in. wzmożony ruch samochodowy na ulicy Łuckiej, pogorszenie oświetlenia nieruchomości sąsiadujących oraz zły stan starej kamienicy czekającej na remont przy ul. Łuckiej 8/10. Spółka Capital Park zapewnia jednak, iż wszelkie analizy oświetlenia były wykonane, a ich wyniki spełniają wymogi prawne. Kamienica, której mogłoby grozić zawalenie podczas prac wykopowych, zostanie natomiast zabezpieczona na koszt inwestora Art Norblin.

 

Jak podkreśliła Kinga Nowakowska, rozmowy z sąsiadami przeprowadzane były już na początku fazy planowania inwestycji: Trzy lata temu prezentowaliśmy sąsiadom nasz projekt i na ich prośbę dokonaliśmy w nim zmian, m.in. przesunęliśmy wjazdy z ulicy Łódzkiej na inną stronę kompleksu. Wydaje mi się, że zrobiliśmy naprawdę maksimum, żeby zbudować z nimi dobre relacje i żeby nasz projekt był dla nich korzyścią - podkreśliła dyrektor generalna projektu.

 

W inwestycji Art Norblin ma powstać 40 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A na poziomach od +2 do +8. Niższe kondygnacje, - 0 oraz +1, zajmie powierzchnia o charakterze handlowo-usługowym licząca 24 000 mkw. Projekt zakłada rewitalizację historycznej fabryki Norblina. W odrestaurowanych 11 halach byłej fabryki znajdą się ekspozycje multimedialne, a także restauracje, kafejki, sklepy, a nawet bazar z ekologiczną żywnością.


3.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Anonymous :
Ta ulica nazywa się Łucka, a nie Łódzka. Pisanie artykułu zostało wy'outsource'owane do kogoś w Indiach władającego polskim? :)
17 listopada 2014 23:04