Tork

EKO Silesia Business Park nabiera kształtu

Silesia Business Park w Katowicach
Inwestycję zaprojektowała pracownia Medusa Group
Skanska Property Poland zakończyła prace nad konstrukcją pierwszego budynku wchodzącego w skład kompleksu Silesia Business Park w Katowicach.

Już niedługo na budynku widocznym od ul. Chorzowskiej pojawi się elewacja w charakterystyczne poziome pasy. Trwają również prace przy montażu pokrycia dachu. Prace nad elewacją szklano-aluminiową budynku są już wykonane w 60 proc. Jednocześnie prowadzimy roboty wykończeniowe i instalacyjne w jego wnętrzu - wyjaśnia Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Katowicki kompleks Silesia Business Park docelowo składać się będzie z czterech 11-piętrowych budynków, które łącznie oferować będą ponad 48 000 mkw. powierzchni najmu (z czego 46 000 mkw. to będą biura, a ok. 2000 mkw. powierzchnie handlowo-usługowe). W kompleksie znajdzie się również 600 miejsc postojowych w ramach garażu podziemnego i zewnętrznego. W biurowcach pracować będzie mogło nawet 5000 osób.

 

Budujemy kompleks Silesia Business Park etapami, jeden budynek po drugim. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku już na koniec 2014 roku – informuje Mariusz Krzak. Do pierwszego budynku wprowadzi się firma doradcza PwC, a także lokalne oddziały Skanska. Dzięki temu biurowiec jest już wynajęty w 65 proc. Obecnie inwestor toczy zaawansowane rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami.

 

Kompleks Silesia Business Park to wygodne powierzchnie biurowe, przynoszące szereg korzyści firmom i ich pracownikom. Do zalet inwestycji należy niewątpliwie lokalizacja. Kompleks znajduje się w odległości 5 minut jazdy samochodem od centrum miasta, przy arterii łączącej Katowice z Chorzowem, Bytomiem i Zabrzem. Będzie tu łatwo dojechać także komunikacją miejską oraz rowerem. Otoczenie budynków zapewni dostęp do usług oraz umożliwi zrobienie zakupów czy odprężenia podczas przerwy w pracy lub po jej zakończeniu - zachwala Marek Stasieńko, regionalny menedżer ds. wynajmu w Skanska Property Poland.

 

Silesia Business Park powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego LEED. Kompleks uzyskał już precertyfikat na poziomie Gold. Projekt architektoniczny obiektu powstał w pracowni Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska SA, natomiast za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz