bcb wrzesień 2020

EKO Skanska zbuduje ekologiczny biurowiec dla WFOŚiGW

Nowa siedziba Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, wiz. Kontrapunkt Architektura
Biurowiec powstanie przy ul. Dubois w Łodzi, wiz. Kontrapunkt Architektura
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie miał nową, ekologiczną siedzibę w Łodzi.

Biurowiec powstanie przy ul. Dubois w Łodzi, na terenie Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadzi się do ekologicznej placówki w przyszłym roku. Za realizację inwestycji odpowiada Skanska.

 

Budynek będzie miał cztery kondygnacje i połączy funkcje biurowe, usługowe i edukacyjne. Celem projektu jest propagowanie idei proekologicznych we współczesnym miejscu pracy. W pierwszej części obiektu powstaną energooszczędne biura, natomiast w drugiej – sala pokazowo-edukacyjna o charakterze wystawienniczym, połączona z salą konferencyjną. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 2632 mkw. Użytkownicy będą mieli dostęp do zewnętrznego parkingu z 29 miejscami postojowymi oraz do tarasu zewnętrznego o powierzchni 125 mkw.

 

Wykonawca odpowiedzialny jest również za zagospodarowanie terenu wokół budynku, gdzie powstać mają m. in. chodniki, parkingi, tereny zielone i mała architektura. Teren inwestycji jest mocno zadrzewiony, jednak inwestycja została zlokalizowana w sposób jak najmniej ingerujący w istniejący drzewostan. Wokół nowej siedziby WFOŚiGW posadzimy też 168 krzewów oraz nasadzimy trawy ozdobne na obszarze o powierzchni 380 mkw. – informuje Rafał Jaros, Kierownik Robót, Skanska.

 

Biurowiec stanowić będzie przykład budownictwa niskoenergetycznego. W obiekcie zamontowana zostanie innowacyjna część instalacyjna, wykorzystująca odnawialne źródła energii. Projektanci wykorzystali także instalacje solarne, instalację dolnego źródła ciepła i instalacje fotowoltaiczne. Roczne zużycie energii w budynku ma nie przekraczać 35 kWh/mkw. Dla porównania – w przypadku standardowego obiektu tego typu zapotrzebowanie na energię niezbędną do jego ogrzania wynosi ok. 165 kWh na mkw. rocznie. Siedziba WFOŚiGW ma być pierwszym tego typu budynkiem w Łodzi.

 

Budowa ma rozpocząć się w czerwcu br. i zakończyć w grudniu 2015 r. Wartość inwestycji szacowana jest na 18,5 mln zł brutto.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz