Tork

Skanska rozpoczyna intensywną kampanię rekrutacyjną

Atrium 2, najnowszy projekt Skanska Property Poland w Warszawie
Atrium 2, najnowszy projekt Skanska Property Poland w Warszawie
Jeden z liderów na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce planuje w najbliższych miesiącach zatrudnić 800 osób.

Skanska poszukuje inżynierów budownictwa, menadżerów projektów, specjalistów z uprawnieniami i kilkuletnim doświadczeniem.

 

Jak podaje Grupa Skanska, zeszły rok był dobrym okresem dla firmy. Spółka sprzedała cztery kompleksy biurowe o łącznej powierzchni niemal 85 000 mkw. za ponad 1,2 mld zł. Rok 2013 Skanska Property Poland uznała za najlepsze 12 miesięcy w historii. Naszym celem jest ‘zyskowny wzrost’, czyli zwiększanie przychodów przy zachowaniu satysfakcjonującego poziomu rentowności. Kierujemy się strategią Pięciu zer, na którą składają się: zero deficytowych kontraktów, zero wypadków, zero usterek, zero zagrożeń środowiskowych i zero naruszeń etyki. Podchodzimy do projektów w sposób selektywny. Na przetargi nie patrzymy przez pryzmat ceny, za którą możemy wygrać, ale analizujemy koszty i ryzyko, jakie będziemy musieli ponieść, wykonując kontrakt - mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A.

 

O planach rekrutacyjnych informuje Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska S.A.: Chcemy zatrudnić ok. 800 osób na terenie całego kraju. Poszukujemy specjalistów z uprawnieniami budowlanymi: menadżerów projektów, kierowników budów i kierowników robót, ale także osób z wąskich specjalizacji jak np. elektrycznej, energetycznej, niskoprądowej, kolejowej czy hydroinżynieryjnej.

 

Rekrutację prowadzi również deweloper zrównoważonych budynków biurowych – Skanska Property Poland. Poszukuje osób na stanowiska takie jak menadżerowie projektów, specjaliści ds. zrównoważonego rozwoju, marketingowcy i negocjatorzy ds. wynajmu. Jednak najczęściej firma poszukuje liderów projektów, czyli osób, których zadaniem będzie koordynowanie realizacji projektów biurowych od strony inwestora. W ostatnich latach Skanska Property Poland bardzo szybko się rozwijała – trzy lata temu realizowaliśmy jednocześnie trzy kompleksy biurowe, a w zeszłym roku już sześć. Chcemy jeszcze przyspieszyć - zapowiada Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

 

Pozyskanie doświadczonych i odpowiednio uprawnionych specjalistów bywa w Polsce nie lada wyzwaniem, szczególnie w przypadku nietypowych, innowacyjnych realizacji. Największe luki na rynku obserwujemy w takich specjalizacjach jak kolejowa, elektryczna, teletechniczna, sanitarna czy hydroinżynieryjna. Warto dodać, że w trakcie procesu rekrutacyjnego, równie ważne jak doświadczenie, są dla nas umiejętności interpersonalne kandydata, podejście do bezpieczeństwa na budowie oraz utożsamianie się z wartościami naszej firmy. Rekrutacja to jednak początek drogi. Naszą politykę personalną prowadzimy bardzo świadomie – przyciągamy do firmy właściwe osoby, ale stosujemy też wiele narzędzi, by je później utrzymać – podkreśla Katarzyna Skorupka-Podziewska.

 

Skanska zatrudnia obecnie w Polsce 7000 osób. Jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą zarówno dla specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy szukają stabilnego, bezpiecznego i profesjonalnego środowiska pracy, chcą się w Skanska rozwijać i realizować ciekawe projekty, jak również dla młodych ludzi, którzy chcieliby pod okiem fachowców rozwijać swoje umiejętności i karierę - dodaje Katarzyna Skorupka-Podziewska.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra