Echo Investment logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOnyx Business Point logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSpectra Development logoArchicom logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoCHB14 logoLobos Nieruchomości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoGTV Lighting logoKwiaty dla biura logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoOmnitech Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Krakowska sse przyciągnęła 46 mln zł nowych inwestycji

Krakowska sse przyciągnęła 46 mln zł nowych inwestycji

Firmy, które otrzymały zezwolenia, zainwestują łącznie 46 mln zł i stworzą 39 nowych miejsc pracy. Inwestycje mają zostać przeprowadzone w Zatorze, Niepołomicach i Trzebini. Cieszę się, że z ulg podatkowych w strefie będą mogły skorzystać polskie, małe i średnie firmy i że w ten sposób możemy się przyczynić do ich rozwoju – podkreśla Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.

 

Pozwolenie na działalność w Zatorze otrzymała firma PROTECH, dla której jest to już drugie zezwolenie. W ramach inwestycji firma wybuduje halę wyposażoną w sprzęt do obróbki metali. PROTECH ma zainwestować 20 mln zł i zatrudnić dwie nowe osoby.

 

W Niepołomicach inwestycje przeprowadzą dwie nowe firmy: Frapol i Allpro. Pierwsza z nich stworzy halę produkcyjną o powierzchni ok. 16 000 mkw. i wyposaży ją w maszyny i urządzenia produkcyjne. Frapol planuje produkcję osprzętu systemów wentylacji i klimatyzacji. Przedsiębiorstwo poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 15 mln zł i stworzy 10 nowych miejsc pracy. Natomiast Allpro wybuduje w Niepołomicach budynek produkcyjno-magazynowo-biurowy. Firma zajmować się będzie produkcją i przetwórstwem szkła. Przedsiębiorstwo zatrudni 12 nowych pracowników i zainwestuje 6 mln zł.

 

Dwie inwestycje przeprowadzone zostaną również w Trzebini. Pozwolenie na działalność gospodarczą otrzymała firma Unimetal Recykling, zajmująca się odzyskiem metali szlachetnych używanych do produkcji katalizatorów samochodowych. Spółka zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 3 mln zł i zatrudnić 5 nowych pracowników. W Trzebini zainwestuje również przedsiębiorstwo Strobos, które ma w planach budowę zakładu, w którym produkowane będą lampy ostrzegawcze. Firma zamierza zainwestować 2 mln zł i utworzyć 5 nowych etatów.

 

Spodziewamy się, że w tym roku wprowadzimy do strefy ponad 40 firm – zapowiada Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra