Assa Abloy

Krakowska sse przyciągnęła 46 mln zł nowych inwestycji

Krakowska sse przyciągnęła 46 mln zł nowych inwestycji

Firmy, które otrzymały zezwolenia, zainwestują łącznie 46 mln zł i stworzą 39 nowych miejsc pracy. Inwestycje mają zostać przeprowadzone w Zatorze, Niepołomicach i Trzebini. Cieszę się, że z ulg podatkowych w strefie będą mogły skorzystać polskie, małe i średnie firmy i że w ten sposób możemy się przyczynić do ich rozwoju – podkreśla Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.

 

Pozwolenie na działalność w Zatorze otrzymała firma PROTECH, dla której jest to już drugie zezwolenie. W ramach inwestycji firma wybuduje halę wyposażoną w sprzęt do obróbki metali. PROTECH ma zainwestować 20 mln zł i zatrudnić dwie nowe osoby.

 

W Niepołomicach inwestycje przeprowadzą dwie nowe firmy: Frapol i Allpro. Pierwsza z nich stworzy halę produkcyjną o powierzchni ok. 16 000 mkw. i wyposaży ją w maszyny i urządzenia produkcyjne. Frapol planuje produkcję osprzętu systemów wentylacji i klimatyzacji. Przedsiębiorstwo poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 15 mln zł i stworzy 10 nowych miejsc pracy. Natomiast Allpro wybuduje w Niepołomicach budynek produkcyjno-magazynowo-biurowy. Firma zajmować się będzie produkcją i przetwórstwem szkła. Przedsiębiorstwo zatrudni 12 nowych pracowników i zainwestuje 6 mln zł.

 

Dwie inwestycje przeprowadzone zostaną również w Trzebini. Pozwolenie na działalność gospodarczą otrzymała firma Unimetal Recykling, zajmująca się odzyskiem metali szlachetnych używanych do produkcji katalizatorów samochodowych. Spółka zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 3 mln zł i zatrudnić 5 nowych pracowników. W Trzebini zainwestuje również przedsiębiorstwo Strobos, które ma w planach budowę zakładu, w którym produkowane będą lampy ostrzegawcze. Firma zamierza zainwestować 2 mln zł i utworzyć 5 nowych etatów.

 

Spodziewamy się, że w tym roku wprowadzimy do strefy ponad 40 firm – zapowiada Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.


0.0
Napisz pierwszy komentarz