Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKwiaty dla biura logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoVantage Development S.A. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoRIS Kotes logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoINTERBIURO logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGTV Lighting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Krakowska sse przyciągnęła 46 mln zł nowych inwestycji

Krakowska sse przyciągnęła 46 mln zł nowych inwestycji

Firmy, które otrzymały zezwolenia, zainwestują łącznie 46 mln zł i stworzą 39 nowych miejsc pracy. Inwestycje mają zostać przeprowadzone w Zatorze, Niepołomicach i Trzebini. Cieszę się, że z ulg podatkowych w strefie będą mogły skorzystać polskie, małe i średnie firmy i że w ten sposób możemy się przyczynić do ich rozwoju – podkreśla Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.

 

Pozwolenie na działalność w Zatorze otrzymała firma PROTECH, dla której jest to już drugie zezwolenie. W ramach inwestycji firma wybuduje halę wyposażoną w sprzęt do obróbki metali. PROTECH ma zainwestować 20 mln zł i zatrudnić dwie nowe osoby.

 

W Niepołomicach inwestycje przeprowadzą dwie nowe firmy: Frapol i Allpro. Pierwsza z nich stworzy halę produkcyjną o powierzchni ok. 16 000 mkw. i wyposaży ją w maszyny i urządzenia produkcyjne. Frapol planuje produkcję osprzętu systemów wentylacji i klimatyzacji. Przedsiębiorstwo poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 15 mln zł i stworzy 10 nowych miejsc pracy. Natomiast Allpro wybuduje w Niepołomicach budynek produkcyjno-magazynowo-biurowy. Firma zajmować się będzie produkcją i przetwórstwem szkła. Przedsiębiorstwo zatrudni 12 nowych pracowników i zainwestuje 6 mln zł.

 

Dwie inwestycje przeprowadzone zostaną również w Trzebini. Pozwolenie na działalność gospodarczą otrzymała firma Unimetal Recykling, zajmująca się odzyskiem metali szlachetnych używanych do produkcji katalizatorów samochodowych. Spółka zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 3 mln zł i zatrudnić 5 nowych pracowników. W Trzebini zainwestuje również przedsiębiorstwo Strobos, które ma w planach budowę zakładu, w którym produkowane będą lampy ostrzegawcze. Firma zamierza zainwestować 2 mln zł i utworzyć 5 nowych etatów.

 

Spodziewamy się, że w tym roku wprowadzimy do strefy ponad 40 firm – zapowiada Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra