Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoSawig Invest Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOlivia Business Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBusiness House logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArchicom logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHexagon logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCHB14 logoWOMAK HOLDING logoSchüco International Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTriGranit Corporation logoALLCON INVESTMENT logoEcophon Saint-Gobain logoOmnitech Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoKwiaty dla biura logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Colliers otwiera biuro w Trójmieście

Uroczystość otwarcia biura Colliers International w Gdańsku
Uroczystość otwarcia biura Colliers International w Gdańsku
Firma Colliers International oficjalnie otwarła swoje nowe biuro w kompleksie Olivia Business Center w Gdańsku.

Ceremonia otwarcia trójmiejskiej placówki Colliers International odbyła się w Centrum Stocznia Gdańska. Nowe biuro firmy znajduje się w Olivia Business Center w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej, będącej główną arterią komunikacyjną miasta. Funkcję dyrektora regionalnego w Trójmieście objął Błażej Kucharski.

 

Gdańskie biuro jest siódmym oddziałem Colliers w Polsce, a szóstym ulokowanym w mieście regionalnym. Biura firmy znajdują się również w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Katowicach. Główna siedziba Colliers International znajduje się w Warszawie.

 

Charakterystyczna dla trójmiejskiego rynku jest dominacja lokalnych deweloperów, która nadaje mu rytm inwestycyjny. Pod względem dostępnej powierzchni biurowej Trójmiasto zajmuje trzecie miejsce wśród miast regionalnych. W 2014 roku podaż wzrośnie tutaj o 42 000 mkw. Przewidujemy, że średnia wielkość transakcji zwiększy się o ok. 15 proc. Przemawia za tym kilka czynników – stabilność ekonomiczna regionu oraz wysoka ocena trójmiejskiego rynku pracy wśród zewnętrznych inwestorów – powiedział Błażej Kucharski.

 

Uroczyste otwarcie trójmiejskiej placówki odbyło się 5 czerwca br. na terenie historycznej Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Podczas wydarzenia obecni byli m.in. przedstawiciele władz miasta Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz reprezentanci świata biznesu z regionu. Uroczystość poprowadziła Monika Rajska-Wolińska, Partner Zarządzający Colliers International w Polsce.

 

Przyszłością rynków regionalnych jest sektor BPO i SSC. W dziedzinie outsourcingu Polska stała się liderem na skalę europejską. Naszą rolą, jako doradcy, jest przekonanie inwestorów, że to właśnie w Polsce, a nie w innych miastach Europy Środkowo-Wschodniej, warto ulokować swój biznes. Tylko od poszczególnych miast i ich władz zależy w jakim stopniu otworzą się na inwestorów i nowe możliwości rozwoju. Te są ogromne, ale miasta muszą się przygotować - dysponować odpowiednią podażą powierzchni biurowej, wykształconą kadrą i zapleczem infrastrukturalnym - skomentowała Monika Rajska-Wolińska. Partner Zarządzający Colliers International w Polsce dodała również, że otwarcie biura w Trójmieście wiąże się z tym, iż region te ma atuty, by przyciągnąć firmy z sektora BPO/SSC. Przykładem może być austriackie Competence Call Center, które niedawno ulokowało się w Gdańsku.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra