PGE Narodowy

EKO Coraz bliżej rozpoczęcia budowy Times II

Times II we Wrocławiu
Budynki powstaną pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego i Ruską we Wrocławiu
Wrocławska inwestycja UBM może już powstawać. Uprawomocniło się pozwolenie na budowę biurowca Times II.

UBM planuje realizację budynku biurowo-usługowego między ul. Kazimierza Wielkiego i Ruską w ścisłym centrum Wrocławia. W ramach projektu powstaną dwa budynki oraz wielopoziomowy podziemny parking publiczny. Łącznie obiekty dostarczą na rynek 16 700 mkw. powierzchni biurowej i 2500 mkw. powierzchni usługowej, a także ok. 360 miejsc parkingowych. Za projekt architektoniczny projektu odpowiada Autorska Pracownia Architektoniczna APA Hubka.

 

Grunt pod budowę działki zakupiony został przez spółkę UBM od miasta w drodze przetargu, w październiku 2012 r. Pozwolenie na budowę Times II zostało wydane w październiku 2013 r., lecz złożono odwołania do Wojewody Dolnośląskiego. W piątek, 6 czerwca br., Wojewoda utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy, a ponieważ jest ona ostateczna w administracyjnym trybie postępowania, pozwolenie na budowę się uprawomocniło. W najbliższych tygodniach planujemy kontynuować rozpoczęte już prace oraz przygotować teren do wystartowania z kubaturowymi robotami budowlanymi. Prace archeologiczne zostały już zakończone, obecnie zabezpieczamy wykop oraz przekładamy infrastrukturę – informuje Peter Obernhuber, członek zarządu UBM.

 

Times II jest kolejną inwestycją UBM, która powstanie zgodnie ze standardami certyfikatu ekologicznego LEED. Inwestycja otrzymała precertyfikat na najwyższym, platynowym poziomie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz