Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Szkieletor z pozwoleniem na budowę

Wizualizacja Szkieletora po przebudowie
Szkieletor obecnie...
Miasto Kraków wydało pozwolenie na przebudowę słynnego wieżowca znajdującego się przy Rondzie Mogilskim.

Czy Szkieletor przestanie straszyć? To pytanie od wielu lat zadają sobie mieszkańcy Krakowa. Być może już niedługo odpowiedź będzie pozytywna – miasto wydało pozwolenie na przebudowę niechlubnego wieżowca. Jeśli decyzja się uprawomocni, inwestor będzie mógł rozpocząć prace, dzięki którym Kraków zyska nowoczesny biurowiec.

 

Wydanie pozwolenia możliwe było dzięki opracowaniu i przyjęciu miejscowego planu zagospodarowania dla obszaru „Lubomirskiego – Beliny Prażmowskiego". W planach jest nadbudowa wieżowca do wysokości 102,5 m, czyli takiej, na jaką zgodę wyraził Wojewódzki Konserwator Zabytków. Według projektu, obok biurowca stanąć będzie mogło kilka budynków o maksymalnej wysokości 40 m.

 

Przed Szkieletorem powinien powstać ogólnodostępny plac, otwarty od strony ul. Lubomirskiego. Co więcej, projekt uwzględnia ciągi piesze, m.in. ciąg łączący wieżowiec z budynkami Uniwersytetu Ekonomicznego i ul. Lubomirskiego.

 

Co powstanie w przebudowanym obiekcie? Ostatnie kondygnacje zostaną przeznaczone pod funkcje gastronomiczne i wystawiennicze, natomiast reszta powierzchni może być przeznaczona pod biura, sale konferencyjne, a nawet apartamenty.

 

Obecnym właścicielem krakowskiego Szkieletora jest spółka Treimorfa, w której udziały mają Fundusz Eurozone reprezentowany przez Verity Development oraz GD&K Group. Za projekt przebudowy Szkieletora odpowiedzialni są architekci z pracowni DDJM.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
jan :
Błędy językowe w artykule. Czy to automat tłumaczył?
6 lipca 2014 08:33
administrator :
Bardzo dziękujemy za uważne śledzenie naszych treści. Jakość serwisu jest dla nas najważniejsza, jeśli ma Pan konkretne wytyczne co do błędów popełnionych w treści (merytorycznych, językowych) prosimy o kontakt z naszą redakcją, chętnie ich wysłuchamy: kontakt@e-biurowce.pl
7 lipca 2014 11:25