GTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEcho Investment logoKontor logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoForbo Flooring Systems Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Nowa siedziba Providentu i KPMG już gotowa

Gdański Business Center w Warszawie
Gdański Business Center w Warszawie
Oddano do użytku budynek A należący do kompleksu biurowego Gdański Business Center, zlokalizowanego w Warszawie.

HB Reavis sfinalizował pierwszą fazę projektu Gdański Business Center. Do użytku właśnie został oddany budynek A, do którego w lipcu br. wprowadzi się firma Provident, będąca jego pierwszym najemcą.

 

Z ogromną przyjemnością oddajemy w ręce najemców budynek A w Gdański Business Center, który jest naszą drugą w Warszawie zakończoną inwestycją. Sprawna realizacja, w niespełna dwa lata, tak dużego i tak wysokiej jakości projektu stanowi potwierdzenie naszej silnej pozycji na rynku – powiedział Rene Popik, Head of Development w HB Reavis Poland.

 

Gdański Business Center znajduje się u zbiegu ul. Andersa i Inflanckiej. Kompleks składa się z dwóch budynków – A i B – które dysponują odpowiednio 30 000 i 15 600 mkw. powierzchni. Projekt architektoniczny obiektu powstał w pracowni E&L Architects i opiera się na kontraście między szklanym biurowcem A, będącym dominantą, a klasycznym, obłożonym piaskowcem budynkiem B. Lobby w obu budynkach zaprojektowało brytyjskie biuro architektoniczne BENOY. Znajdują się w nich unikalne żyrandole, stworzone na zamówienie przez firmy Lasvit i Sipek Team, znane z projektów dla Karla Lagerfelda czy Harrodsa. Biurowce są certyfikowane w schemacie BREEAM na poziomie Very Good.

 

Między budynkami kompleksu powstała publiczna strefa relaksu, pełna zieleni i małej architektury. Co więcej, między szklanym biurowcem a wejściem do stacji Dworzec Gdański realizowane są obecnie schody, dzięki którym już w lipcu zostanie skrócony czas dojścia do metra.

 

Budynek B został oddany do użytku w marcu br. Funkcjonują w nim już pierwsi najemcy: SNC Lavalin, firma świadczącą usługi w sektorze energetyczno-przemysłowym oraz Colopast, dostawca produktów medycznych. W drugiej połowie przyszłego roku do biurowca A wprowadzi się firma doradcza KPMG, która zajmie 10 000 mkw. powierzchni. Właściciel obiektu prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące pozostałej wolnej powierzchni.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra