bcb wrzesień 2020

EKO Rusza budowa biurowca Hines przy Rondzie Daszyńskiego

Biurowiec Proximo, widok od ul. Prostej
Biurowiec będzie gotowy w połowie 2016 r.
Firma Hines otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę biurowca Proximo, który powstanie przy stacji metra Rondo Daszyńskiego w Warszawie.

Prace budowlane przy inwestycji Proximo rozpoczęły się pod koniec czerwca br. Budowa ma zakończyć się w maju 2016 r., a pierwsi najemcy będą mogli rozpocząć działalność już w czerwcu tego samego roku. Generalnym wykonawcą jest warszawski oddział firmy Hochtief Polska.

 

Biurowiec oferować będzie 28 385 mkw. powierzchni klasy A, w tym ok. 2000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Użytkownicy korzystać będą mogli z 435 miejsc parkingowych na 3-poziomowym garażu podziemnym. Inwestycja wyrośnie u zbiegu ul. Prostej i Przyokopowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i stacji drugiej linii metra o tej samej nazwie.

 

Południowe skrzydło biurowca stanowić będzie 13-kondygnacyjna dominanta, dzięki której budynek będzie doskonale widoczny z głównych arterii miasta. Projekt architektoniczny Proximo opracowała pracownia Rolfe Judd, natomiast za lobby recepcyjne i przestrzeń publiczną w formie wewnętrznego placu odpowiada studio projektowe Pininfarina z Włoch. Proximo będzie certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Very Good.


0.0
Tagi: Hines
Napisz pierwszy komentarz