Główka Pracuje logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGhelamco Poland logoCHB14 logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBusiness House logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoCity Office logoNowy Styl Group logoPRO-INVEST S.A. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoLobos Nieruchomości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoSpectra Development logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pożar na budowie Warsaw Spire - AKTUALIZACJA

Aktualne zdjęcie z budowy Warsaw Spire
W zdarzeniu nikt nie ucierpiał
3 lipca w centrum Warszawy zaobserwować można było chmury czarnego dymu, wywołane pożarem na budowie kompleksu biurowego między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową.

3 lipca 2014 r., około godziny 16.00 na terenie budowy Warsaw Spire doszło do zaprószenia ognia, w wyniku czego spaliło się kilka płyt styropianowych. Sytuacja została jednak opanowana w ciągu 15 minut. Przyczyny i okoliczności zdarzenia są obecnie wyjaśniane – poinformowała firma Ghelamco w komunikacie opublikowanym 3 lipca.

 

Według najnowszych informacji, podczas wykonywania prac izolacyjnych przez podwykonawcę na budynku C (kondygnacja L17) doszło do zaprószenia ognia. Folia okalająca paletę ze styrodurem zajęła się ogniem od odłożonego na moment palnika używanego przez pracowników do zgrzewania papy. Obecni na miejscu pracownicy natychmiastowo podjęli akcję gaśniczą. Z uwagi na silny wiatr i rozprzestrzeniający się dym, wszyscy pracownicy zostali ewakuowani, a na miejsce przybyła staż pożarna - informuje deweloper.

 

Zgodnie z komunikatem Ghelamco, na budowie zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa i nikt z obecnych nie został poszkodowany. Zdarzenie nie miało wpływu na przebieg budowy i nie spowodowało większych szkód materialnych. Prace zostały podjęte jeszcze tego samego dnia.

 

Warsaw Spire oferować będzie łącznie 100 000 mkw. powierzchni biurowej w ramach trzech budynków: dwóch niższych, 15-kondygnacyjnych, oraz 220-metrowej wieży. Budynki B i C zostaną oddane do użytku jeszcze w 2014 r., natomiast najwyższy biurowiec A – w 2015 r. Inwestycja otrzymała wstępny certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent.

Tagi: Warsaw Spire
Napisz pierwszy komentarz
mantra