Torus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoAluprof S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoPartner Capital Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoOlivia Business Centre logoLobos Nieruchomości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSpectra Development logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoGTV Lighting logoCHB14 logoArchicom logoINTERBIURO logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoNowy Styl Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Pożar na budowie Warsaw Spire - AKTUALIZACJA

Aktualne zdjęcie z budowy Warsaw Spire
W zdarzeniu nikt nie ucierpiał
3 lipca w centrum Warszawy zaobserwować można było chmury czarnego dymu, wywołane pożarem na budowie kompleksu biurowego między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową.

3 lipca 2014 r., około godziny 16.00 na terenie budowy Warsaw Spire doszło do zaprószenia ognia, w wyniku czego spaliło się kilka płyt styropianowych. Sytuacja została jednak opanowana w ciągu 15 minut. Przyczyny i okoliczności zdarzenia są obecnie wyjaśniane – poinformowała firma Ghelamco w komunikacie opublikowanym 3 lipca.

 

Według najnowszych informacji, podczas wykonywania prac izolacyjnych przez podwykonawcę na budynku C (kondygnacja L17) doszło do zaprószenia ognia. Folia okalająca paletę ze styrodurem zajęła się ogniem od odłożonego na moment palnika używanego przez pracowników do zgrzewania papy. Obecni na miejscu pracownicy natychmiastowo podjęli akcję gaśniczą. Z uwagi na silny wiatr i rozprzestrzeniający się dym, wszyscy pracownicy zostali ewakuowani, a na miejsce przybyła staż pożarna - informuje deweloper.

 

Zgodnie z komunikatem Ghelamco, na budowie zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa i nikt z obecnych nie został poszkodowany. Zdarzenie nie miało wpływu na przebieg budowy i nie spowodowało większych szkód materialnych. Prace zostały podjęte jeszcze tego samego dnia.

 

Warsaw Spire oferować będzie łącznie 100 000 mkw. powierzchni biurowej w ramach trzech budynków: dwóch niższych, 15-kondygnacyjnych, oraz 220-metrowej wieży. Budynki B i C zostaną oddane do użytku jeszcze w 2014 r., natomiast najwyższy biurowiec A – w 2015 r. Inwestycja otrzymała wstępny certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent.

Tagi: Warsaw Spire
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra