City Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoKart Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoGTV Lighting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Pożar na budowie Warsaw Spire - AKTUALIZACJA

Aktualne zdjęcie z budowy Warsaw Spire
W zdarzeniu nikt nie ucierpiał
3 lipca w centrum Warszawy zaobserwować można było chmury czarnego dymu, wywołane pożarem na budowie kompleksu biurowego między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową.

3 lipca 2014 r., około godziny 16.00 na terenie budowy Warsaw Spire doszło do zaprószenia ognia, w wyniku czego spaliło się kilka płyt styropianowych. Sytuacja została jednak opanowana w ciągu 15 minut. Przyczyny i okoliczności zdarzenia są obecnie wyjaśniane – poinformowała firma Ghelamco w komunikacie opublikowanym 3 lipca.

 

Według najnowszych informacji, podczas wykonywania prac izolacyjnych przez podwykonawcę na budynku C (kondygnacja L17) doszło do zaprószenia ognia. Folia okalająca paletę ze styrodurem zajęła się ogniem od odłożonego na moment palnika używanego przez pracowników do zgrzewania papy. Obecni na miejscu pracownicy natychmiastowo podjęli akcję gaśniczą. Z uwagi na silny wiatr i rozprzestrzeniający się dym, wszyscy pracownicy zostali ewakuowani, a na miejsce przybyła staż pożarna - informuje deweloper.

 

Zgodnie z komunikatem Ghelamco, na budowie zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa i nikt z obecnych nie został poszkodowany. Zdarzenie nie miało wpływu na przebieg budowy i nie spowodowało większych szkód materialnych. Prace zostały podjęte jeszcze tego samego dnia.

 

Warsaw Spire oferować będzie łącznie 100 000 mkw. powierzchni biurowej w ramach trzech budynków: dwóch niższych, 15-kondygnacyjnych, oraz 220-metrowej wieży. Budynki B i C zostaną oddane do użytku jeszcze w 2014 r., natomiast najwyższy biurowiec A – w 2015 r. Inwestycja otrzymała wstępny certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent.


0.0
Tagi: Warsaw Spire
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra