Fabryka Mebli Biurowych MDD logoTriGranit Corporation logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoPRO-INVEST S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoALLCON INVESTMENT logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoLobos Nieruchomości logoSchüco International Polska logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoSawig Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoBusiness House logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHexagon logoEcho Investment logoDorbud S.A. logoPartner Capital Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoINTERBIURO logoCHB14 logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pożar na budowie Warsaw Spire - AKTUALIZACJA

Aktualne zdjęcie z budowy Warsaw Spire
W zdarzeniu nikt nie ucierpiał
3 lipca w centrum Warszawy zaobserwować można było chmury czarnego dymu, wywołane pożarem na budowie kompleksu biurowego między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową.

3 lipca 2014 r., około godziny 16.00 na terenie budowy Warsaw Spire doszło do zaprószenia ognia, w wyniku czego spaliło się kilka płyt styropianowych. Sytuacja została jednak opanowana w ciągu 15 minut. Przyczyny i okoliczności zdarzenia są obecnie wyjaśniane – poinformowała firma Ghelamco w komunikacie opublikowanym 3 lipca.

 

Według najnowszych informacji, podczas wykonywania prac izolacyjnych przez podwykonawcę na budynku C (kondygnacja L17) doszło do zaprószenia ognia. Folia okalająca paletę ze styrodurem zajęła się ogniem od odłożonego na moment palnika używanego przez pracowników do zgrzewania papy. Obecni na miejscu pracownicy natychmiastowo podjęli akcję gaśniczą. Z uwagi na silny wiatr i rozprzestrzeniający się dym, wszyscy pracownicy zostali ewakuowani, a na miejsce przybyła staż pożarna - informuje deweloper.

 

Zgodnie z komunikatem Ghelamco, na budowie zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa i nikt z obecnych nie został poszkodowany. Zdarzenie nie miało wpływu na przebieg budowy i nie spowodowało większych szkód materialnych. Prace zostały podjęte jeszcze tego samego dnia.

 

Warsaw Spire oferować będzie łącznie 100 000 mkw. powierzchni biurowej w ramach trzech budynków: dwóch niższych, 15-kondygnacyjnych, oraz 220-metrowej wieży. Budynki B i C zostaną oddane do użytku jeszcze w 2014 r., natomiast najwyższy biurowiec A – w 2015 r. Inwestycja otrzymała wstępny certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent.

Tagi: Warsaw Spire
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra