Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Hala Widowisko-Sportowa w Szczecinie blisko otwarcia

Hala widowiskowo-sportowa w Szczecinie
Hala zostanie otwarta w sierpniu 2014 r.
Urząd Miasta Szczecina wybrał zarządcę nowej Hali Widowisko-Sportowej, której otwarcie planowane jest na sierpień br.

Szczecińska hala widowiskowo-sportowa składa się z trzech obiektów: hali głównej, budynku biurowo-usługowego i sportowo-rekreacyjnego. Na zewnątrz obiektu ulokowane są ponadto boiska, mały amfiteatr, tereny zielone oraz parkingi. Całość inwestycji zajmuje powierzchnię ponad 102 000 mkw., natomiast powierzchnia użytkowa obiektów wynosi ponad 25 000 mkw. W wydarzeniach sportowych na hali głównej będzie mogło uczestniczyć ponad 5 000 widzów, a w koncertach – ponad 7 000. Koszt projektu wyniósł ok. 190 mln zł.

 

Urząd Miasta Szczecina podpisał 3-letnią umową z nowym zarządcą obiektu, spółką KSO, należącą do VES (Grupa TRIAS). Grupa TRIAS działa na rynku od ponad 15 lat i składa się z czterech spółek: TRIAS AVI, VES, Digiservice  oraz GIG. Podpisanie umowy na zarządzanie Halą Widowiskowo-Sportową w Szczecinie to kolejny krok w strategii rozwoju VES. Poprzez stałą obecność na tego typu obiektach chcemy zwiększyć efektywność ich zarządzania, optymalizować ponoszone koszty i generować nowe źródła przychodów. Znajomość branży event engineering oraz doświadczenie wyniesione ze współpracy z obiektami sportowymi pozwoli kompleksowo wykorzystać multifunkcjonalność i potencjał szczecińskiej hali – podkreślił Maciej Cłapiński, Prezes Zarządu spółki VES.

 

Wybrany operator będzie odpowiedzialny m.in. za świadczenie usług w zakresie organizacji, pozyskiwania i produkcji imprez, a także za kreowanie marki i promocję hali. VES zajmie się także utrzymaniem i zarządzaniem obiektem.

 

Szczecińska Hala Widowiskowo-Sportowa to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce o dużym potencjale - mówi Zbigniew Klonowski, Prezes Zarządu TRIAS SA, do której należy VES. To już kolejny obiekt sportowy w naszym kraju, z którym współpracujemy w ramach Grupy TRIAS. Cieszymy się, że będziemy uczestniczyć w tym ciekawym projekcie. Zarządzanie wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi to nowa kategoria, która dopiero zaczyna rozwijać się w Polsce. Powierzanie obiektów w ręce prywatnych firm zajmujących się zarządzaniem jest trendem, który od kilku lat obserwujemy w Europie Zachodniej i USA – zauważa.

 

Nowa hala ma być atrakcyjna nie tylko podczas dużych imprez sportowych czy kulturalnych, ale ma również stać się centrum rekreacyjno-sportowym miasta, zarówno w lecie, jak i w zimie. Planowane jest utworzenie m.in. klubu fitness, kawiarni czy centrum fizjoterapii. Na zewnątrz uruchomione zostaną takie udogodnienia, jak m.in. skatepark, boisko sportowe czy lodowisko.

 

Prócz funkcji sportowo-eventowych, operator skupi się na rozwoju strefy biznesowej i edukacyjnej. Na terenie obiektu znajdują się biura, które będą wynajmowane na siedziby firm, natomiast loże i sale konferencyjne będą oferowane na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra