Aluprof S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLC Corp S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCity Space logoEcho Investment logoINTERBIURO logoOnyx Business Point logoCity Office logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoGłówka Pracuje logoBusiness House logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office B Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoArchicom logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoCHB14 logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoLobos Nieruchomości logoPRO-INVEST S.A. logoTétris Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Ghelamco zadba o przestrzeń publiczną

Plac Europejski, który powstanie przy kompleksie Warsaw Spire
Na placu umiejscowione zostaną fontanny i meble miejskie
Plac Europejski – taką nazwę nosić będzie przestrzeń publiczna, która powstanie w ramach kompleksu Warsaw Spire.

Inwestycja Warsaw Spire realizowana jest przez Ghelamco Poland w kwartale ul. Grzybowskiej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej w Warszawie. Deweloper informował już wcześniej o planach unikalnego zaaranżowania przestrzeni wokół tej inwestycji i właśnie zdradził więcej szczegółów oraz nowe wizualizacje.

 

Plac Europejski będzie pierwszym w Warszawie tak dużym i spójnym placem łączącym funkcje publiczne i biznesowe. Za projekt tej przestrzeni odpowiada słynna belgijska pracownia Wirtz International Landscape Architects, która poszczycić się może takimi realizacjami jak ogrody Pałacu Elizejskiego, Jardin du Carrousel w Ogrodach Tuileries w sercu Paryża, czy Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf.

 

Relaks w biznesowym centrum Warszawy

 

Koncepcja zaproponowana przez pracownię Wirtz zakłada realizację miejsca relaksu, odpowiadającego potrzebom użytkowników Warsaw Spire i mieszkańców stolicy. Na placu znajdą się liczne wysokie metasekwoje chińskie, cyprysiki błotne i glediczie trójcierniowe, zwane z powodu złotego zabarwienia liści Sunburst. Wśród drzew, przez całą długość placu, popłynie kaskadowy strumień o zamkniętym obiegu wody. Jego źródło znajdować się będzie w „jeziorku”, na środku którego zasadzone zostaną drzewa. Ujście strumienia zaplanowane jest w zlokalizowanej przy wieży kompleksu fontannie. Odwiedzający plac znajdą się w otoczeniu okazałych żywopłotów z buku zwyczajnego i fontann jetowych. Plac wyłożony zostanie 1300 tonami granitu, który pochodzić będzie z kamieniołomów w Portugalii. Jest to ten sam materiał, który znajduje się wokół sławnej piramidy na dziedzińcu Luwru. Projektanci placu Europejskiego zadbali ponadto o stację rowerową, ogródki letnie i meble miejskie.

 

Na placu od strony ul. Grzybowskiej wyrośnie amfiteatr, który gościć będzie liczne wydarzenia kulturalne, koncerty i imprezy. W obiekcie znajdzie się także wykończony w drewnie taras widokowy. Kolejną zaplanowaną atrakcją będzie tzw. pasaż artystyczny, czyli miejsce przeznaczone na czasowe wystawy młodych artystów. Konstrukcja zaprojektowana jest w taki sposób, by zagwarantować możliwość całorocznej ekspozycji obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych.

 

Na placu Europejskim nie zabranie również restauracji, barów i kawiarni zlokalizowanych na parterach biurowców Warsaw Spire, a także w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach na samym placu. W planach jest budowa niezależnego budynku restauracyjnego o powierzchni ponad 400 mkw., który cechować się będzie organiczną formą architektoniczną. Projekt zakłada także remont budynków magazynowych znajdujących się przy ul. Wroniej, naprzeciwko Hotelu Hilton. Mają one zostać całkowicie przeszklone i staną się lokalizacją dla unikalnej restauracji. Ponadto, całe trzecie piętro w budynku wieżowym Warsaw Spire przeznaczone będzie pod funkcje gastronomiczne.

 

Rada Miasta Stołecznego Warszawy zatwierdziła nazwę plac Europejski w kwietniu 2014 r.

Napisz pierwszy komentarz
mantra