Tétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoKwiaty dla biura logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoGTV Lighting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoRIS Kotes logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Skanska wpłaciła ponad 260 mln zł

Krakowska inwestycja biurowa Skanska Property Poland: Kapelanka 42; fot. Skanska
Krakowska inwestycja biurowa Skanska Property Poland: Kapelanka 42; fot. Skanska
Firma Skanska znalazła się wśród największych płatników podatku CIT w Polsce, zgodnie z rankingami Pulsu Biznesu i Rzeczpospolitej.

W latach 2009-2013 firma Skanska wpłaciła do polskiego budżetu ponad 260 mln zł. Według rankingów Pulsu Biznesu i Rzeczpospolitej, zestawiających największych płatników podatku CIT w Polsce, firma jest liderem branży budowlanej w tym zakresie.

 

W zestawieniu Rzeczpospolitej Skanska znajduje się na 26. miejscu wśród firm, które najwięcej oddały fiskusowi w ciągu ostatnich pięciu lat. Natomiast w rankingu Pulsu Biznesu firma znalazła się w zestawieniu 100 największych podatków, z kwotą ponad 42 mln zł wpłaconych w 2012 r.

 

Cieszymy się, że Skanska znalazła się na liście firm, które wpłacają najwięcej do budżetu, wspierając w ten sposób gospodarkę naszego kraju. Osiągamy stabilne przychody, stale rozszerzamy swoją działalność w Polsce i bierzemy aktywny udział w rozwoju kraju - podkreśla Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A. Chcemy jednak być liderem rynku nie tylko w zakresie przychodów i rentowności, ale także wzmocnić i utrzymać naszą pozycję lidera w zakresie bezpieczeństwa pracy, etyki w biznesie, zielonego budownictwa i jakości – dodaje.

 

Skanska prowadzi działalność w sektorze budowlanym i deweloperskim. W Polsce grupa obecna jest jako generalny wykonawca oraz deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Działa również w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Firma prowadzi obecnie intensywną rekrutację i planuje zatrudnić ok. 800 osób w ciągu najbliższych miesięcy.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra