DEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoTriGranit Corporation logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoLobos Nieruchomości logoSchüco International Polska logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKwiaty dla biura logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCOTEX Office Centre logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPRO-INVEST S.A. logoSawig Invest Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOmnitech Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoTorus logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCHB14 logoEcophon Saint-Gobain logoWOMAK HOLDING logoUNIMOR Development S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoALLCON INVESTMENT logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoHexagon logoAgrobex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDorbud S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska wpłaciła ponad 260 mln zł

Krakowska inwestycja biurowa Skanska Property Poland: Kapelanka 42; fot. Skanska
Krakowska inwestycja biurowa Skanska Property Poland: Kapelanka 42; fot. Skanska
Firma Skanska znalazła się wśród największych płatników podatku CIT w Polsce, zgodnie z rankingami Pulsu Biznesu i Rzeczpospolitej.

W latach 2009-2013 firma Skanska wpłaciła do polskiego budżetu ponad 260 mln zł. Według rankingów Pulsu Biznesu i Rzeczpospolitej, zestawiających największych płatników podatku CIT w Polsce, firma jest liderem branży budowlanej w tym zakresie.

 

W zestawieniu Rzeczpospolitej Skanska znajduje się na 26. miejscu wśród firm, które najwięcej oddały fiskusowi w ciągu ostatnich pięciu lat. Natomiast w rankingu Pulsu Biznesu firma znalazła się w zestawieniu 100 największych podatków, z kwotą ponad 42 mln zł wpłaconych w 2012 r.

 

Cieszymy się, że Skanska znalazła się na liście firm, które wpłacają najwięcej do budżetu, wspierając w ten sposób gospodarkę naszego kraju. Osiągamy stabilne przychody, stale rozszerzamy swoją działalność w Polsce i bierzemy aktywny udział w rozwoju kraju - podkreśla Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A. Chcemy jednak być liderem rynku nie tylko w zakresie przychodów i rentowności, ale także wzmocnić i utrzymać naszą pozycję lidera w zakresie bezpieczeństwa pracy, etyki w biznesie, zielonego budownictwa i jakości – dodaje.

 

Skanska prowadzi działalność w sektorze budowlanym i deweloperskim. W Polsce grupa obecna jest jako generalny wykonawca oraz deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Działa również w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Firma prowadzi obecnie intensywną rekrutację i planuje zatrudnić ok. 800 osób w ciągu najbliższych miesięcy.

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra