Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoVantage Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoBusiness House logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoEcho Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLC Corp S.A. logoKontor logoPodium Investment logoTétris Poland logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTorus logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska wpłaciła ponad 260 mln zł

Krakowska inwestycja biurowa Skanska Property Poland: Kapelanka 42; fot. Skanska
Krakowska inwestycja biurowa Skanska Property Poland: Kapelanka 42; fot. Skanska
Firma Skanska znalazła się wśród największych płatników podatku CIT w Polsce, zgodnie z rankingami Pulsu Biznesu i Rzeczpospolitej.

W latach 2009-2013 firma Skanska wpłaciła do polskiego budżetu ponad 260 mln zł. Według rankingów Pulsu Biznesu i Rzeczpospolitej, zestawiających największych płatników podatku CIT w Polsce, firma jest liderem branży budowlanej w tym zakresie.

 

W zestawieniu Rzeczpospolitej Skanska znajduje się na 26. miejscu wśród firm, które najwięcej oddały fiskusowi w ciągu ostatnich pięciu lat. Natomiast w rankingu Pulsu Biznesu firma znalazła się w zestawieniu 100 największych podatków, z kwotą ponad 42 mln zł wpłaconych w 2012 r.

 

Cieszymy się, że Skanska znalazła się na liście firm, które wpłacają najwięcej do budżetu, wspierając w ten sposób gospodarkę naszego kraju. Osiągamy stabilne przychody, stale rozszerzamy swoją działalność w Polsce i bierzemy aktywny udział w rozwoju kraju - podkreśla Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A. Chcemy jednak być liderem rynku nie tylko w zakresie przychodów i rentowności, ale także wzmocnić i utrzymać naszą pozycję lidera w zakresie bezpieczeństwa pracy, etyki w biznesie, zielonego budownictwa i jakości – dodaje.

 

Skanska prowadzi działalność w sektorze budowlanym i deweloperskim. W Polsce grupa obecna jest jako generalny wykonawca oraz deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Działa również w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Firma prowadzi obecnie intensywną rekrutację i planuje zatrudnić ok. 800 osób w ciągu najbliższych miesięcy.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra