Olivia Business Centre logoSpectra Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoVantage Development S.A. logoTorus logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTER-BUD logoFYI Commercial Consulting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Starwood może nabyć biurowce Ghelamco

Łopuszańska Business Park w Warszawie
T-Mobile Office Park w Warszawie
UOKiK wydał zgodę na zakup przez Starwood Capital Group Global trzech inwestycji biurowych należących do Ghelamco.

W maju br. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek o zgodę na nabycie przez fundusz SOF-IX International Holdings mienia trzech spółek należących do Ghelamco. Wniosek dotyczył biurowców: Katowice Business Point w Katowicach oraz Marynarska 12 (T-Mobile Office Park) i Łopuszańska Business Park w Warszawie.

 

Pierwszego dnia sierpnia UOKiK wydał komunikat, w którym poinformował o udzieleniu zgody na transakcję. W jej wyniku Starwood Capital Group Global, spółka zajmująca się inwestycjami w nieruchomości oraz w sektorze energetycznym, stanie się właścicielem wyżej wspomnianych obiektów biurowych. Obecnie spółka posiada w Polsce hotele, które działają pod markami Campanile, Premiere Classe i Golden Tulip.

 

Katowice Business Point oferuje 17 000 mkw. powierzchni na 11 kondygnacjach oraz 200 miejsc postojowych na trzypoziomowym parkingu podziemnym. Swoje siedziby w obiekcie mają m.in. HSBC, PTU, grupa medialna PTWP czy też Polska Grupa Dealerów. Budynek został oddany do użytku w 2010 r. i zdobył certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Very Good.

 

Kompleks T-Mobile Office Park jest zlokalizowany przy ul. Marynarskiej 12 w Warszawie i został ukończony w maju 2013 roku. Głównym najemcą obiektu jest operator sieci komórkowej T-Mobile, zajmujący 27 000 mkw. powierzchni, czyli 70 proc. dostępnych biur. W kompleksie 12 500 mkw. zajmuje także Citi Service Center Poland. Całkowita powierzchnia dostępna w kompleksie wynosi niemal 40 000 mkw. powierzchni. T-Mobile Office Park posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.  

 

Ostatnim z obiektów, który może zostać zakupiony przez Starwood, jest kompleks Łopuszańska Business Park, znajdujący się na warszawskich Włochach. Obiekt został oddany do użytku w maju 2013 r. i składa się z dwóch niezależnych budynków, łącznie oferujących ok. 17 000 mkw. powierzchni biurowej. Do dyspozycji użytkowników oddano podziemny parking z 320 miejscami postojowymi, a także 18 miejsc na poziomie parteru. Inwestycja zdobyła certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra