Ecophon Saint-Gobain logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoNowy Styl Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoWOMAK HOLDING logoBREMA Sp. z.o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoLobos Nieruchomości logoPRO-INVEST S.A. logoTriGranit Corporation logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoCHB14 logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoDorbud S.A. logoPartner Capital Group logoSawig Invest Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKwiaty dla biura logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHexagon logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBusiness House logoArchicom logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoPorto Office B Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Starwood może nabyć biurowce Ghelamco

Łopuszańska Business Park w Warszawie
T-Mobile Office Park w Warszawie
UOKiK wydał zgodę na zakup przez Starwood Capital Group Global trzech inwestycji biurowych należących do Ghelamco.

W maju br. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek o zgodę na nabycie przez fundusz SOF-IX International Holdings mienia trzech spółek należących do Ghelamco. Wniosek dotyczył biurowców: Katowice Business Point w Katowicach oraz Marynarska 12 (T-Mobile Office Park) i Łopuszańska Business Park w Warszawie.

 

Pierwszego dnia sierpnia UOKiK wydał komunikat, w którym poinformował o udzieleniu zgody na transakcję. W jej wyniku Starwood Capital Group Global, spółka zajmująca się inwestycjami w nieruchomości oraz w sektorze energetycznym, stanie się właścicielem wyżej wspomnianych obiektów biurowych. Obecnie spółka posiada w Polsce hotele, które działają pod markami Campanile, Premiere Classe i Golden Tulip.

 

Katowice Business Point oferuje 17 000 mkw. powierzchni na 11 kondygnacjach oraz 200 miejsc postojowych na trzypoziomowym parkingu podziemnym. Swoje siedziby w obiekcie mają m.in. HSBC, PTU, grupa medialna PTWP czy też Polska Grupa Dealerów. Budynek został oddany do użytku w 2010 r. i zdobył certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Very Good.

 

Kompleks T-Mobile Office Park jest zlokalizowany przy ul. Marynarskiej 12 w Warszawie i został ukończony w maju 2013 roku. Głównym najemcą obiektu jest operator sieci komórkowej T-Mobile, zajmujący 27 000 mkw. powierzchni, czyli 70 proc. dostępnych biur. W kompleksie 12 500 mkw. zajmuje także Citi Service Center Poland. Całkowita powierzchnia dostępna w kompleksie wynosi niemal 40 000 mkw. powierzchni. T-Mobile Office Park posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.  

 

Ostatnim z obiektów, który może zostać zakupiony przez Starwood, jest kompleks Łopuszańska Business Park, znajdujący się na warszawskich Włochach. Obiekt został oddany do użytku w maju 2013 r. i składa się z dwóch niezależnych budynków, łącznie oferujących ok. 17 000 mkw. powierzchni biurowej. Do dyspozycji użytkowników oddano podziemny parking z 320 miejscami postojowymi, a także 18 miejsc na poziomie parteru. Inwestycja zdobyła certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra