Spectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoTorus logoKontor logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTERBIURO logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoAluprof S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoLC Corp S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoGhelamco Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoINTER-BUD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Budowa Silesia Business Park wkracza w kolejny etap

Silesia Business Park w Katowicach
Docelowo kompleks składać się będzie z czterech budynków
Rozpoczynają się prace przy budowie drugiego z czterech biurowców kompleksu Silesia Business Park w Katowicach.

Przy ul. Chorzowskiej już niedługo pojawią się kolejne żurawie, oznaczające następny etap prac przy pierwszej inwestycji Skanska Property Poland w Katowicach.

 

Realizacja Silesia Business Park rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Pierwszy budynek jest już w zaawansowanej fazie budowy – trwa montaż szklano-aluminiowej elewacji i instalacji na dachu. Prowadzone są również prace wykończeniowe powierzchni najmu oraz zagospodarowanie terenów wokół budynku. Już w listopadzie br. do obiektu wprowadzi się pierwszy najemca – PwC. Kolejni, m.in. lokalny oddział Skanska, swoje biura zajmą w pierwszym kwartale 2015 r. Pierwszy z biurowców kompleksu wynajęto dotychczas w 65 proc. Obecnie rozpoczyna się budowa drugiego, którego ukończenie planowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2015 r.

 

Kompleks składać się będzie docelowo z czterech budynków o łącznej powierzchni 46 000 mkw. W każdym biurowcu znajdzie się dwupoziomowy garaż oraz dwanaście kondygnacji naziemnych, co przełoży się na ok. 11 500 mkw. powierzchni najmu w pojedynczym obiekcie. Do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie również 600 miejsc parkingowych na i pod ziemią. Inwestycja powstaje zgodnie z wymaganiami schematu LEED na poziomie Gold, a także według filozofii Workplaces by Skanska. W ramach kompleksu znajdą się takie udogodnienia jak parkingi rowerowe oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów, kantyna, kafeteria i placówki handlowo-usługowe.

 

Za projekt architektoniczny Silesia Business Park odpowiada pracownia Medusa Group. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska S.A., natomiast komercjalizacją zajmuje się Skanska Property Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra