Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoWOMAK HOLDING logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoTorus logoLobos Nieruchomości logoOlivia Business Centre logoCity Space logoHexagon logoCHB14 logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoNowy Styl Group logoBusiness House logoPartner Capital Group logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArchicom logoKart Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTriGranit Corporation logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoALLCON INVESTMENT logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Budowa Silesia Business Park wkracza w kolejny etap

Silesia Business Park w Katowicach
Docelowo kompleks składać się będzie z czterech budynków
Rozpoczynają się prace przy budowie drugiego z czterech biurowców kompleksu Silesia Business Park w Katowicach.

Przy ul. Chorzowskiej już niedługo pojawią się kolejne żurawie, oznaczające następny etap prac przy pierwszej inwestycji Skanska Property Poland w Katowicach.

 

Realizacja Silesia Business Park rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Pierwszy budynek jest już w zaawansowanej fazie budowy – trwa montaż szklano-aluminiowej elewacji i instalacji na dachu. Prowadzone są również prace wykończeniowe powierzchni najmu oraz zagospodarowanie terenów wokół budynku. Już w listopadzie br. do obiektu wprowadzi się pierwszy najemca – PwC. Kolejni, m.in. lokalny oddział Skanska, swoje biura zajmą w pierwszym kwartale 2015 r. Pierwszy z biurowców kompleksu wynajęto dotychczas w 65 proc. Obecnie rozpoczyna się budowa drugiego, którego ukończenie planowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2015 r.

 

Kompleks składać się będzie docelowo z czterech budynków o łącznej powierzchni 46 000 mkw. W każdym biurowcu znajdzie się dwupoziomowy garaż oraz dwanaście kondygnacji naziemnych, co przełoży się na ok. 11 500 mkw. powierzchni najmu w pojedynczym obiekcie. Do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie również 600 miejsc parkingowych na i pod ziemią. Inwestycja powstaje zgodnie z wymaganiami schematu LEED na poziomie Gold, a także według filozofii Workplaces by Skanska. W ramach kompleksu znajdą się takie udogodnienia jak parkingi rowerowe oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów, kantyna, kafeteria i placówki handlowo-usługowe.

 

Za projekt architektoniczny Silesia Business Park odpowiada pracownia Medusa Group. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska S.A., natomiast komercjalizacją zajmuje się Skanska Property Poland.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra