LC Corp S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoEcho Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoPorto Office B Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGłówka Pracuje logoGTV Lighting logoOmnitech Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoPRO-INVEST S.A. logoCity Office logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoKart Sp. z o.o. logoCHB14 logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGhelamco Poland logoINTERBIURO logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOnyx Business Point logoLobos Nieruchomości logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoSpectra Development logoBusiness House logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Budowa Silesia Business Park wkracza w kolejny etap

Silesia Business Park w Katowicach
Docelowo kompleks składać się będzie z czterech budynków
Rozpoczynają się prace przy budowie drugiego z czterech biurowców kompleksu Silesia Business Park w Katowicach.

Przy ul. Chorzowskiej już niedługo pojawią się kolejne żurawie, oznaczające następny etap prac przy pierwszej inwestycji Skanska Property Poland w Katowicach.

 

Realizacja Silesia Business Park rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Pierwszy budynek jest już w zaawansowanej fazie budowy – trwa montaż szklano-aluminiowej elewacji i instalacji na dachu. Prowadzone są również prace wykończeniowe powierzchni najmu oraz zagospodarowanie terenów wokół budynku. Już w listopadzie br. do obiektu wprowadzi się pierwszy najemca – PwC. Kolejni, m.in. lokalny oddział Skanska, swoje biura zajmą w pierwszym kwartale 2015 r. Pierwszy z biurowców kompleksu wynajęto dotychczas w 65 proc. Obecnie rozpoczyna się budowa drugiego, którego ukończenie planowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2015 r.

 

Kompleks składać się będzie docelowo z czterech budynków o łącznej powierzchni 46 000 mkw. W każdym biurowcu znajdzie się dwupoziomowy garaż oraz dwanaście kondygnacji naziemnych, co przełoży się na ok. 11 500 mkw. powierzchni najmu w pojedynczym obiekcie. Do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie również 600 miejsc parkingowych na i pod ziemią. Inwestycja powstaje zgodnie z wymaganiami schematu LEED na poziomie Gold, a także według filozofii Workplaces by Skanska. W ramach kompleksu znajdą się takie udogodnienia jak parkingi rowerowe oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów, kantyna, kafeteria i placówki handlowo-usługowe.

 

Za projekt architektoniczny Silesia Business Park odpowiada pracownia Medusa Group. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska S.A., natomiast komercjalizacją zajmuje się Skanska Property Poland.

Napisz pierwszy komentarz
mantra