Schüco International Polska logoTorus logoGhelamco Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoLobos Nieruchomości logoCHB14 logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoGTV Lighting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoINTERBIURO logoPartner Capital Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDorbud S.A. logoOnyx Business Point logoCity Space logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLC Corp S.A. logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Budowa Silesia Business Park wkracza w kolejny etap

Silesia Business Park w Katowicach
Docelowo kompleks składać się będzie z czterech budynków
Rozpoczynają się prace przy budowie drugiego z czterech biurowców kompleksu Silesia Business Park w Katowicach.

Przy ul. Chorzowskiej już niedługo pojawią się kolejne żurawie, oznaczające następny etap prac przy pierwszej inwestycji Skanska Property Poland w Katowicach.

 

Realizacja Silesia Business Park rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Pierwszy budynek jest już w zaawansowanej fazie budowy – trwa montaż szklano-aluminiowej elewacji i instalacji na dachu. Prowadzone są również prace wykończeniowe powierzchni najmu oraz zagospodarowanie terenów wokół budynku. Już w listopadzie br. do obiektu wprowadzi się pierwszy najemca – PwC. Kolejni, m.in. lokalny oddział Skanska, swoje biura zajmą w pierwszym kwartale 2015 r. Pierwszy z biurowców kompleksu wynajęto dotychczas w 65 proc. Obecnie rozpoczyna się budowa drugiego, którego ukończenie planowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2015 r.

 

Kompleks składać się będzie docelowo z czterech budynków o łącznej powierzchni 46 000 mkw. W każdym biurowcu znajdzie się dwupoziomowy garaż oraz dwanaście kondygnacji naziemnych, co przełoży się na ok. 11 500 mkw. powierzchni najmu w pojedynczym obiekcie. Do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie również 600 miejsc parkingowych na i pod ziemią. Inwestycja powstaje zgodnie z wymaganiami schematu LEED na poziomie Gold, a także według filozofii Workplaces by Skanska. W ramach kompleksu znajdą się takie udogodnienia jak parkingi rowerowe oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów, kantyna, kafeteria i placówki handlowo-usługowe.

 

Za projekt architektoniczny Silesia Business Park odpowiada pracownia Medusa Group. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska S.A., natomiast komercjalizacją zajmuje się Skanska Property Poland.

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra