Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFYI Commercial Consulting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoKwiaty dla biura logoForbo Flooring Systems Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoPodium Investment logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Budowa Silesia Business Park wkracza w kolejny etap

Silesia Business Park w Katowicach
Docelowo kompleks składać się będzie z czterech budynków
Rozpoczynają się prace przy budowie drugiego z czterech biurowców kompleksu Silesia Business Park w Katowicach.

Przy ul. Chorzowskiej już niedługo pojawią się kolejne żurawie, oznaczające następny etap prac przy pierwszej inwestycji Skanska Property Poland w Katowicach.

 

Realizacja Silesia Business Park rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Pierwszy budynek jest już w zaawansowanej fazie budowy – trwa montaż szklano-aluminiowej elewacji i instalacji na dachu. Prowadzone są również prace wykończeniowe powierzchni najmu oraz zagospodarowanie terenów wokół budynku. Już w listopadzie br. do obiektu wprowadzi się pierwszy najemca – PwC. Kolejni, m.in. lokalny oddział Skanska, swoje biura zajmą w pierwszym kwartale 2015 r. Pierwszy z biurowców kompleksu wynajęto dotychczas w 65 proc. Obecnie rozpoczyna się budowa drugiego, którego ukończenie planowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2015 r.

 

Kompleks składać się będzie docelowo z czterech budynków o łącznej powierzchni 46 000 mkw. W każdym biurowcu znajdzie się dwupoziomowy garaż oraz dwanaście kondygnacji naziemnych, co przełoży się na ok. 11 500 mkw. powierzchni najmu w pojedynczym obiekcie. Do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie również 600 miejsc parkingowych na i pod ziemią. Inwestycja powstaje zgodnie z wymaganiami schematu LEED na poziomie Gold, a także według filozofii Workplaces by Skanska. W ramach kompleksu znajdą się takie udogodnienia jak parkingi rowerowe oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów, kantyna, kafeteria i placówki handlowo-usługowe.

 

Za projekt architektoniczny Silesia Business Park odpowiada pracownia Medusa Group. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska S.A., natomiast komercjalizacją zajmuje się Skanska Property Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra