INTER-BUD logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGhelamco Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoLC Corp S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEcho Investment logoKontor logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGTV Lighting logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoNowy Styl Group logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Startuje budowa nowego biurowca w Warszawie

The Tides
Projekt autorstwa pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates
W sobotę rusza budowa kompleksu The Tides, należącego do Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Inwestycja będzie składała się z dwóch budynków – jednego przeznaczonego na siedzibę WTW oraz drugiego oferującego ok. 10 000 mkw. powierzchni biurowej. Znajdzie się w nim także aparthotel oraz dwa parkingi - podziemny i naziemny.

 

Zespół budynków zlokalizowany jest w pasie nadrzecznym między ul. Wioślarską a Wisłą, w miejscu zrealizowanego w roku 1928 budynku Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Początkowo budynek miał 3 kondygnacje, po zniszczeniach wojennych został odbudowany, jednak nie odtworzono wówczas jego pierwotnego kształtu. Obecnie, wraz z towarzyszącymi mu zabudowaniami, przeznaczony jest do rozbiórki.

 

Projektujący budynek architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates, chcieli z jednej strony nadać mu spójny i współgrający z otaczającą przyrodą wygląd, nawiązujący do charakteru Wisły, a z drugiej – zapewnić komfort pracy poprzez ogrodzenie budynku od hałasu dochodzącego z ul. Wioślarskiej. Od strony Wisły obiekt będzie wyróżniał się przeszkloną elewacją, zacierającą różnicę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym - inspiracją stały się tu skrzące bliki na pofalowanym lustrze wody. Od strony ruchliwej ul. Wioślarskiej, elewacja została zaprojektowana jako wielopłaszczyznowa ściana z oknami o różnej wielkości. Wykończenia z HPL o strukturze drewna nawiązują do architektury marynistycznej.

 

Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie powstało w roku 1878. Jest najstarszym polskim stowarzyszeniem sportowym, drugą wioślarską siłą w Polsce i najlepszą  w klasyfikacji kobiet. Dysponuje trzema przystaniami (w OSW Zaruski i OSW Wioślarska działają wioślarze i kajakarze, zaś w OSW Marina zad Zalewem Zegrzyńskim doskonalą swoje umiejętności żeglarze), a także w całości wynajmowanym, zabytkowym budynkiem Foksal.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra