INTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoNowy Styl Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLC Corp S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPartner Capital Group logoCOTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoEcho Investment logoSchüco International Polska logoCHB14 logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGhelamco Poland logoOmnitech Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoGTV Lighting logoLobos Nieruchomości logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOnyx Business Point logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoAluprof S.A. logoArchicom logoKart Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoTorus logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Startuje budowa nowego biurowca w Warszawie

The Tides
Projekt autorstwa pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates
W sobotę rusza budowa kompleksu The Tides, należącego do Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Inwestycja będzie składała się z dwóch budynków – jednego przeznaczonego na siedzibę WTW oraz drugiego oferującego ok. 10 000 mkw. powierzchni biurowej. Znajdzie się w nim także aparthotel oraz dwa parkingi - podziemny i naziemny.

 

Zespół budynków zlokalizowany jest w pasie nadrzecznym między ul. Wioślarską a Wisłą, w miejscu zrealizowanego w roku 1928 budynku Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Początkowo budynek miał 3 kondygnacje, po zniszczeniach wojennych został odbudowany, jednak nie odtworzono wówczas jego pierwotnego kształtu. Obecnie, wraz z towarzyszącymi mu zabudowaniami, przeznaczony jest do rozbiórki.

 

Projektujący budynek architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates, chcieli z jednej strony nadać mu spójny i współgrający z otaczającą przyrodą wygląd, nawiązujący do charakteru Wisły, a z drugiej – zapewnić komfort pracy poprzez ogrodzenie budynku od hałasu dochodzącego z ul. Wioślarskiej. Od strony Wisły obiekt będzie wyróżniał się przeszkloną elewacją, zacierającą różnicę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym - inspiracją stały się tu skrzące bliki na pofalowanym lustrze wody. Od strony ruchliwej ul. Wioślarskiej, elewacja została zaprojektowana jako wielopłaszczyznowa ściana z oknami o różnej wielkości. Wykończenia z HPL o strukturze drewna nawiązują do architektury marynistycznej.

 

Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie powstało w roku 1878. Jest najstarszym polskim stowarzyszeniem sportowym, drugą wioślarską siłą w Polsce i najlepszą  w klasyfikacji kobiet. Dysponuje trzema przystaniami (w OSW Zaruski i OSW Wioślarska działają wioślarze i kajakarze, zaś w OSW Marina zad Zalewem Zegrzyńskim doskonalą swoje umiejętności żeglarze), a także w całości wynajmowanym, zabytkowym budynkiem Foksal.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra