UNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoHexagon logoPartner Capital Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoCHB14 logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTriGranit Corporation logoLobos Nieruchomości logoPRO-INVEST S.A. logoDorbud S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGhelamco Poland logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoFYI Commercial Consulting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoOlivia Business Centre logoTorus logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoBREMA Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoINTERBIURO logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Startuje budowa nowego biurowca w Warszawie

The Tides
Projekt autorstwa pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates
W sobotę rusza budowa kompleksu The Tides, należącego do Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Inwestycja będzie składała się z dwóch budynków – jednego przeznaczonego na siedzibę WTW oraz drugiego oferującego ok. 10 000 mkw. powierzchni biurowej. Znajdzie się w nim także aparthotel oraz dwa parkingi - podziemny i naziemny.

 

Zespół budynków zlokalizowany jest w pasie nadrzecznym między ul. Wioślarską a Wisłą, w miejscu zrealizowanego w roku 1928 budynku Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Początkowo budynek miał 3 kondygnacje, po zniszczeniach wojennych został odbudowany, jednak nie odtworzono wówczas jego pierwotnego kształtu. Obecnie, wraz z towarzyszącymi mu zabudowaniami, przeznaczony jest do rozbiórki.

 

Projektujący budynek architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates, chcieli z jednej strony nadać mu spójny i współgrający z otaczającą przyrodą wygląd, nawiązujący do charakteru Wisły, a z drugiej – zapewnić komfort pracy poprzez ogrodzenie budynku od hałasu dochodzącego z ul. Wioślarskiej. Od strony Wisły obiekt będzie wyróżniał się przeszkloną elewacją, zacierającą różnicę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym - inspiracją stały się tu skrzące bliki na pofalowanym lustrze wody. Od strony ruchliwej ul. Wioślarskiej, elewacja została zaprojektowana jako wielopłaszczyznowa ściana z oknami o różnej wielkości. Wykończenia z HPL o strukturze drewna nawiązują do architektury marynistycznej.

 

Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie powstało w roku 1878. Jest najstarszym polskim stowarzyszeniem sportowym, drugą wioślarską siłą w Polsce i najlepszą  w klasyfikacji kobiet. Dysponuje trzema przystaniami (w OSW Zaruski i OSW Wioślarska działają wioślarze i kajakarze, zaś w OSW Marina zad Zalewem Zegrzyńskim doskonalą swoje umiejętności żeglarze), a także w całości wynajmowanym, zabytkowym budynkiem Foksal.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra