Główka Pracuje logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSchüco International Polska logoGhelamco Poland logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSpectra Development logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCity Office logoCity Space logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoCHB14 logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTorus logoBusiness House logoLC Corp S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoLobos Nieruchomości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoPRO-INVEST S.A. logoKwiaty dla biura logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKart Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Startuje budowa nowego biurowca w Warszawie

The Tides
Projekt autorstwa pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates
W sobotę rusza budowa kompleksu The Tides, należącego do Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Inwestycja będzie składała się z dwóch budynków – jednego przeznaczonego na siedzibę WTW oraz drugiego oferującego ok. 10 000 mkw. powierzchni biurowej. Znajdzie się w nim także aparthotel oraz dwa parkingi - podziemny i naziemny.

 

Zespół budynków zlokalizowany jest w pasie nadrzecznym między ul. Wioślarską a Wisłą, w miejscu zrealizowanego w roku 1928 budynku Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Początkowo budynek miał 3 kondygnacje, po zniszczeniach wojennych został odbudowany, jednak nie odtworzono wówczas jego pierwotnego kształtu. Obecnie, wraz z towarzyszącymi mu zabudowaniami, przeznaczony jest do rozbiórki.

 

Projektujący budynek architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates, chcieli z jednej strony nadać mu spójny i współgrający z otaczającą przyrodą wygląd, nawiązujący do charakteru Wisły, a z drugiej – zapewnić komfort pracy poprzez ogrodzenie budynku od hałasu dochodzącego z ul. Wioślarskiej. Od strony Wisły obiekt będzie wyróżniał się przeszkloną elewacją, zacierającą różnicę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym - inspiracją stały się tu skrzące bliki na pofalowanym lustrze wody. Od strony ruchliwej ul. Wioślarskiej, elewacja została zaprojektowana jako wielopłaszczyznowa ściana z oknami o różnej wielkości. Wykończenia z HPL o strukturze drewna nawiązują do architektury marynistycznej.

 

Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie powstało w roku 1878. Jest najstarszym polskim stowarzyszeniem sportowym, drugą wioślarską siłą w Polsce i najlepszą  w klasyfikacji kobiet. Dysponuje trzema przystaniami (w OSW Zaruski i OSW Wioślarska działają wioślarze i kajakarze, zaś w OSW Marina zad Zalewem Zegrzyńskim doskonalą swoje umiejętności żeglarze), a także w całości wynajmowanym, zabytkowym budynkiem Foksal.

Napisz pierwszy komentarz
mantra