bcb wrzesień 2020

Mirbud wybuduje dla Panattoni Europe

Panattoni Park Gdańsk
Panattoni Park Gdańsk
Spółka PLC Poland 12 należąca do Panattoni Europe podpisała kontakt z firmą Mirbud na wybudowanie obiektu biurowo-magazynowego przy ul. Elbląskiej w Gdańsku, na terenie należącym do centrum magazynowo-logistycznego Panattoni Park Gdańsk.

Obecnie powstaje czwarty budynek centrum o powierzchni 17 500 mkw. Po zakończeniu prac Panattoni Park będzie oferował 46 550 mkw. powierzchni magazynowej, a także biurowej, przeznaczonej na potrzeby najemców. W chwili obecnej park jest już wynajęty w 45 proc.

 

Spółka Mirbud działa jako generalny wykonawca lub generalny realizator inwestycji na rynku budowlanym w Polsce, skupiając się na wznoszeniu hal magazynowo-logistycznych, centrów handlowych, budynków użyteczności publicznej oraz prowadzeniu robót inżynieryjno-drogowych. Wartość wszystkich umów zawartych wciągu ostatniego roku pomiędzy Mirbudem a Panattoni Europe wynosi ponad 82,1 mln zł brutto.

 

Aktualnie Panattoni Europe realizuje ponad 360 000 mkw. nowej powierzchni magazynowej w Polsce, w  tym dwa obiekty dla firmy Amazon w Poznaniu i pod Wrocławiem. Od początku roku deweloper oddał do użytku ok. 100 000 mkw. powierzchni w ramach projektów dedykowanych dla takich firm jak Castorama Polska czy Polaris.


0.0
Napisz pierwszy komentarz