Real Estate Management Congress

Tylko trzy tygodnie do warszawskiej platformy budowlanej

Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014
Konferencje dotyczące zastosowania betonu towarowego i szyb zespolonych w budownictwie, pokazy z udziałem fachowców, warsztaty i punkty konsultacyjne – to tylko niektóre atrakcje podczas targów Warsaw Build 2014, które odbędą się w dniach 18-20 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

 

Polskie budownictwo na Wschodzie

 

Największe miasta państw dawnego bloku wschodniego są dziś miejscem ekspansji polskiego sektora budowlanego. Targi Warsaw Build 2014 będą idealnym miejscem do tego, by zastanowić się nad potencjałem rynków wschodnich i szansami, jakie dają one polskim inwestorom i deweloperom. Podczas zaplanowanej konferencji moderatorzy przybliżą specyfikę rynków takich państw, jak Białoruś, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Kazachstan czy Uzbekistan, odnosząc się przy tym do zaplanowanych już inwestycji infrastrukturalnych, problemów związanych z finansowaniem inwestycji na Wschodzie, kwestii ubezpieczeń, uwarunkowań kulturowych i wyzwań logistycznych. Z dotychczasowymi działaniami polskich przedsiębiorców w państwach byłego ZSRR będzie można zapoznać się podczas case studies.

 

Pro eko

 

Jakie znaczenie dla gospodarki ma zielone budownictwo? Czy warto inwestować w projekty energooszczędne? Jak kształtuje się rynek budownictwa energooszczędnego w Polsce? Czy wpływa ono na poprawę kondycji polskiej gospodarki? Na jakie wsparcie mogą liczyć inwestorzy ekologicznych obiektów? Na te i inne pytania odpowiedzą goście podczas drugiego dnia targów podczas konferencji poświęconej zrównoważonemu budownictwu w Polsce. W roli prelegentów wezmą udział m.in.: prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy Waldemar Pawlak, Piotr Zgorzelski – poseł i przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Regionalnego, Andrzej Malinowski – prezydent Pracodawców RP oraz Małgorzata Kijowska – z-ca dyrektora Departamentu Ochrony Klimatu i przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Konferencja zakończy się debatą, w której wezmą udział przedstawiciele Parlamentu RP, administracji publicznej,  organizacji branżowych, przedsiębiorców i ekspertów.

 

Inwestor w UE i na rynku rodzimym

 

20 września odbędzie się konferencja „Jak konkurować na rynku globalnym? - doświadczenie polskich firm”, zorganizowana przez Fundację „Pomyśl o przyszłości”. W debacie wezmą udział przedstawiciele polskich firm, które osiągnęły sukces na rynku międzynarodowym. Uczestnicy zastanowią się, jak polski przedsiębiorca może radzić sobie z pokonaniem zachodniej konkurencji.

 

Podczas targów odbędą się także spotkania na temat możliwości inwestycyjnych w budownictwie polskim, wartości rynkowej obiektów oraz determinujących ją czynników. Ponadto inwestorzy będą mogli skorzystać z przewidzianych podczas wydarzenia punktów konsultacyjnych. Atrakcje te zostały zorganizowane we współpracy z Agencją Rozwoju Mazowsza S.A.

 

Poza tematami gospodarczymi i budowlanymi, podczas targów poruszone zostaną również kwestie architektury, urbanistyki i aranżacji wnętrz.

 

Na targi obowiązuje wstęp wolny! Jedynym warunkiem jest wcześniejsza rejestracja: http://warsawbuild.pl/rejestracja-on-line/


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz