Interbiuro - duży

Czy to jeszcze zegarek?

Apple zaprezentował swój najnowszy gadżet – z kwadratową tarczą i wymiennymi paskami. Jak przystało na amerykański koncern, nie zabrakło też szafirowego ekranu i zaawansowanej technologicznie elektroniki.

Mowa o Apple Watch - zegarku na rękę, który z powodzeniem może zastąpić komputer - pod warunkiem oczywiście, że jesteśmy już w posiadaniu iPhone'a co najmniej piątej generacji.

 

Dotykowy ekran zegarka jest wyjątkowo czuły na dotyk, a jego wyświetlacz aktywuje się w chwili uniesienia nadgarstka. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w Taptic Engine – system wysyłający informacje za pomocą odczuwanych na skórze drgań, dzięki czemu użytkownik zegarka może pozostawać z nim w stałym kontakcie, bez konieczności patrzenia na niego, a tym samym zwracania na siebie uwagi innych osób – na przykład podczas eleganckiego spotkania.

 

Apple Watch – jak każdy zegarek umożliwi użytkownikom odmierzanie i sprawdzanie czasu, jednak po zintegrowaniu go z iPhone'em za jego pośrednictwem będzie można także odbierać i wysyłać wiadomości (wprowadzane głosowo), korzystać z kalendarza, komunikatora, książki z kontaktami, map, galerii zdjęć czy odtwarzacza muzyki, a nawet płacić zbliżeniowo dzięki usłudze Apple Pay. Urządzenie zostało wyposażone także w systemy ułatwiające prowadzenie zdrowego stylu życia, np. w sensor służący do pomiaru pulsu. Wszystkie aplikacje – jak w wypadku iPadów i iPhone'ów będą oczywiście aktualizowane, a w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych nowinek.

 

 

Zegarki dostępne są w trzech kolekcjach. Standardowa wersja posiada obudowę ze stopu stali nierdzewnej, kolejny model wykonany jest z 18-karatowego złota, natomiast ostatni - ze specjalnego stopu aluminium - o 60 proc. silniejszego od tradycyjnego, dzięki czemu gadżet będzie odporny na upadki. Oprócz tego Watch będzie posiadał sześć szybkich w wymianie pasków – od sportowych, przez skórzane, po eleganckie bransolety z nierdzewnej stali. Wszystko po to, by zegarek pasował na każdą okazję, niezależnie od założonego stroju.

 

Miłośnikom tradycyjnych zegarków na pewno przypadnie do gustu boczne pokrętło. Choć nie służy ono do nakręcania systemu, to nasuwa na myśl „prawdziwy” czasomierz. Guzik służy jako przycisk Home, a także umożliwia powiększanie i przewijanie ekranu.

 

Mimo licznych zalet zegarek posiada też kilka cech, utrudniających korzystanie. Jedną z nich jest – jak w wypadku innych urządzeń elektronicznych – konieczność częstego ładowania.

 

Smart Watch pojawi się na rynku już w 2015 roku. Będzie można kupić go za 349 dolarów.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra